אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך חודש: ילין לפידות גייס 445 מיליון שקל מהמתחרים צילום: תומי הרפז

בתוך חודש: ילין לפידות גייס 445 מיליון שקל מהמתחרים

בעוד שרוב חברות הגמל איבדו כספים למתחרות ביולי, היקף ההעברות שמהן נהנתה ילין לפידות הסתכם ב־1.1 מיליארד שקל בשבעת החודשים הראשונים של השנה. חברת הגמל של מיטב דש בלטה לרעה עם פדיונות של 111 מיליון שקל ביולי

06.09.2016, 08:53 | רחלי בינדמן

ההובלה בתשואות מתחילת השנה של חברת הגמל של ילין לפידות נותנת את אותותיה בתמונת הגיוסים החודשית ומתחילת השנה. חברת הגמל של בית ההשקעות, שתשואותיה גבוהות ב־2% מהממוצע הענפי, נהנתה מהעברות ממתחרים בהיקף 445 מיליון שקל ביולי ובכך סיכמה גיוס של 1.1 מיליארד שקל בשבעת החודשים הראשונים של השנה.  

קראו עוד בכלכליסט

כעת ילין לפידות, שמנהלת 22 מיליארד שקל, מאיימת על מקומה של חברת הגמל אקסלנס, שמנהלת 23 מיליארד שקל, כחברה השישית בגודלה.

הגיוסים של ילין לפידות בגמל גבוהים בהרבה מההעברות שקיבלו המתחרות, שהצליחו לרשום גיוסים חיוביים נטו. במקום השני נמצאת מנורה מבטחים עם גיוס של 87 מיליון שקל נטו ואחריה פסגות עם גיוס של 53 מיליון שקל. במקום החמישי התמקמה חברת הגמל של הראל עם גיוס נטו ממתחרים של 39 מיליון שקל ואחריה הלמן־אלדובי עם מיליון שקל בלבד.

יתר הגופים רשמו פדיונות, בהם גם חברת הגמל של אנליסט שאיבדה 6 מיליון שקלים למתחרות, זאת למרות שהיא מובילה יחד עם ילין לפידות בתשואות מתחילת השנה.

חברת הגמל אלטשולר שחם, שגייסה בהיקפים גבוהים ב־2015-2012, סבלה מיציאת 92 מיליון שקל למתחרים ביולי ו־218 מיליון שקל מתחילת השנה. לפי הערכות בענף, חוסכים שמוכנים לשלם דמי ניהול גבוהים יותר מהממוצע בתעשייה, כמו אלו שדורשים בילין לפידות ואלטשולר שחם, מסיטים כספים מאלטשולר שחם לילין לפידות על רקע תוצאותיה הטובות. בולטת לרעה חברת הגמל של מיטב דש עם העברות שליליות של 111 מיליון שקל למתחרים ביולי ו־751 מיליון שקל מתחילת השנה.

המומנטום של ילין לפידות בולט גם בחזית של קרנות הנאמנות. חברת קרנות הנאמנות, שמנהלת 21 מיליארד שקל, עקפה לראשונה את היקף הנכסים של הראל, שמנהלת 20 מיליארד שקל וסובלת מפדיונות כבדים. ילין לפידות אמנם חוותה פדיונות משמעותיים בקרנות מתחילת השנה (כ־2 מיליארד שקל), אך באוגוסט התמונה התהפכה והיא עברה לגיוסים של 247 מיליון שקל. זאת בעוד שהראל המשיכה לדמם עם פדיונות של 463 מיליון שקל באוגוסט ו־4.8 מיליארד שקל מתחילת שנה.

בתוך כך, ילין לפידות עשוי להפוך לציבורי. חברת לידר שוקי הון, שמחזיקה ב־50% מבית ההשקעות, לוחצת על השותפים לשליטה דב ילין ויאיר לפידות ליצוק את פעילות בית ההשקעות לשלד ציבורי. מדובר בשלד שנותר מלידר לאחר שזו מכרה לאחרונה את פעילות הברוקראז' והחיתום למנהלי לידר הפורשים. אם המהלך ייצא לפועל, בית ההשקעות צפוי להיסחר לפי שווי הגבוה ממיליארד שקל.

דב ילין ויאיר לפידות, צילום: תומי הרפז דב ילין ויאיר לפידות | צילום: תומי הרפז דב ילין ויאיר לפידות, צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות