אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הצעת הענק החדשה של באייר: 65 מיליארד דולר עבור מונסנטו

חברת הפארמה הגרמנית הודיעה על התקדמות במגעים בין הצדדים, לאחר שהגישה הצעה שלישית ומשופרת עבור חברת הזרעים האמריקאית - גבוהה בכמעט 40% משווייה בשוק

06.09.2016, 09:37 | מיקי גרינפלד

באייר (Bayer) משפרת את ההצעה למונסנטו (Monsanto). ענקית הפארמה והזרעים הגרמנית מציעה עתה עבור יצרנית הזרעים האמריקאית 65 מיליארד דולר - שיפור של 3 מיליארד דולר בהשוואה להצעה הקודמת.  

קראו עוד בכלכליסט

הסכום המוצע גבוה בכ-38% משווי השוק הנוכחי של מונסנטו, העומד על 47 מיליארד דולר. באייר עצמה נסחרת בפרנקפורט בשווי של 77.2 מיליארד יורו (כ-86 מיליארד דולר). י

על פי הודעת באייר, ההצעה נעשית לפי שווי של 127.5 דולר למניה - מחירה בבורסה בניו יורק עומד לפני פתיחת השבוע על 107.44 דולר. ההצעה הקודמת עמדה על 125 דולר למניה וההצעה הראשונית על 122 דולר.

לאחר שבועות ארוכים של מו"מ עדכנה אתמול החברה הגרמנית על התקדמות משעמותית במגעים וצמצום הפערים בין הצדדים לאחר שיפור ההצעה - אף שעדיין ישנם נושאים שבמחלוקת. בין היתר לא הושגה הסכמה על פיתרונות למקרה של הגבלות מצד רשויות ההגבלים.

העסקה, ככל שתצא לפועל, תיצור את החברה הגדולה בעולם של כימיקלים לחקלאות וזרעים. עדיין לא ברור אם מונסנטו תיענה להצעה, ובכל מקרה, העסקה מותנית באישורים רגולטורים, בארה"ב וייתכן שגם באירופה.

השלמת העסקה תעמיק את היקף הפעילות של באייר בתחום הזרעים וחקלאות שלה, המרכזת כיום 22% מהפעילות הכוללת. חברה ממוזגת צפויה להציג בשנה הקרובה הכנסות של 67 מיליארד דולר, כש-40% מהסכום יגיע מפעילות החקלאות.

מיזוג בין באיר למונסנטו יאיץ את מגמת המיזוגים בשוק תעשיית החקלאות, לאחר שהמתחרות דאו כימיקל (Dow Chemical) ודו פונט (DuPont) נכנסו להסכם מיזוג בסוף 2015.

מנכ"ל מונסנטו יו גרנט , צילום: בלומברג מנכ"ל מונסנטו יו גרנט | צילום: בלומברג מנכ"ל מונסנטו יו גרנט , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות