אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיסכון לכל ילד: האוצר מסרב לחיסכון של מעל 100 שקל בחודש צילום: שאטרסטוק

חיסכון לכל ילד: האוצר מסרב לחיסכון של מעל 100 שקל בחודש

האוצר הוציא צו האוסר על הורים להוסיף יותר מ-50 שקל לקצבת החיסכון לכל, זאת במסגרת הצעת החוק לפיה המדינה תפקיד לכל ילד 50 שקל בחודש עד גיל 18. יו"ר ועדת הכספים הגיב בזעם: "למה הוצאתם צו כדי שלא אפריע?"

06.09.2016, 12:35 | רוני זינגר
רגע לפני דיון בנושא בוועדת הכספים, משרד האוצר הוציא הבוקר צו המורה על כך שהורה לא יוכל להוסיף יותר מ-50 שקל לקצבת החיסכון לכל ילד של המדינה. בכך למעשה יוכל הורה לחסוך לא יותר מ-100 שקל לכל ילד. יו״ר ועדת הכספים משה גפני זעם הבוקר בפתח דיון המתקיים בנושא ואמר כי ״האוצר מיהר להוציא הבוקר צו אחרי שהודעתי שאני מתכוון לדרוש את האפשרות לתת להורה להוסיף על החיסכון 100 שקל. אני לא מבין למה האוצר מתנגד לזה? למה הוצאתם צו כדי שלא אפריע? הרי אתם אלה שאמרתם שצריך לעודד חיסכון״, הטיח גפני בנציגי משרד האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

משה גפני יו"ר ועדת הכספים, צילום: אלכס קולומויסקי משה גפני יו"ר ועדת הכספים | צילום: אלכס קולומויסקי משה גפני יו"ר ועדת הכספים, צילום: אלכס קולומויסקי

הבוקר דנה ועדת הכספים בהכנת החוק של קצבה לכל ילד, ולפיו כל ילד יזכה לחשבון שבו תפקיד לו המדינה 50 שקל בחודש וזאת עד גיל 18. על פי שינוי שהוסכם בהצעת החוק, ולאור דרישת ועדת הכספים, הסכים האוצר כי ההורה יוכל להוסיף על 50 השקלים הללו עוד 50 שקלים וזאת מקצבת הילדים שמתקבלת מהביטוח הלאומי. הבוקר כאמור הודיע גפני כי הוא מעוניין להגדיל את האפשרות להורה, כך שיוכלו להפקיד לחיסכון 100 שקל ולא רק 50 ואולם האוצר מתנגד אך לא נומקו הסיבות.

להורה תהיה אפשרות לבחור לנהל את החיסכון בקופת גמל להשקעה או בחשבון בנק. הקופה והבנק ייבחרו בהליך מכרזי שייצא לדרך ברגע שהכנסת תאשר את החקיקה. בכל הנוגע לברירת המחדל של ניהול הכסף, כלומר במקרה שבו הורה לא יחליט איפה לנהל את החיסכון, הכסף ינוהל בקופת גמל להשקעה, כך הוחלט באוצר.

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ מהבית היהודי אמר בדיון כי ״אני מבין שהחשבת הכללית רצתה שהבנקים יהיו ברירת המחדל״ והתכוון למחלוקת שפורסמה בדבר מחלוקת בתוך האוצר באשר לפלטפורמה שתנהל את החיסכון בהיעדר החלטה של ההורה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
דווקא מדובר באיזון סביר מאוד לטעמי. בעבר קצבאות
דווקא מדובר באיזון סביר מאוד לטעמי. בעבר קצבאות הילדים היו גבוהות בהרבה מ 140 שח לילד (ובמיוחד למרובי הילדים). בסבב הנוכחי משרד האוצר התעקש שלא להגדיל קצבאות בדיוק בגלל שזה מעודד חוסר פריון וילודה גבוהה (שלא לומר םרזיטיות והשרצה). הפשרה בדמות חיסכון (קטן - 50 שח לחודש) לילדים שייפתח רק בגיל שבו הם יכולים לנצלו לטובת קריירה ואיתנות פיננסית (לימודים, עסק, נכס) היא איזון ראוי ונכון לטעמי.
homeless1984  |  07.09.16
4.
תשימו במניות מובילות לילדים מגיל אפס. ותוסיפו כל
תשימו במניות מובילות לילדים מגיל אפס. ותוסיפו כל פרק זמן עוד קניה ועוד קניה. תהיו חזקים באופי וממושמעים - תזכרו שזו משימה בעלת חשיבות עליונה. ואז כשיגיעו הילדים לבגרות (שלא לומר גילאי 30 ו - 40) תוכלו אתם והם  - בזכות ההון שתצברו - לשים פס אחד גדול על הפקידות והממשלה שרק רוצים שתנשמו בדוחק כל חייכם ולא תרימו ראש.
Planet  |  06.09.16
3.
הכיפה. אם תהיה אפשרות להורה לחסוך 100 ש"ח
הכיפה. אם תהיה אפשרות להורה לחסוך 100 ש"ח בנוסף ל50 של המדינה, החרדים יחסכו את 100,בעוד זמן קצר יבואו ויבקשו תוספות לקצבאות, או שימציאו תקנה חדשה לקבלת קצבה חדשה לדרדקים המסכנים שלומדים תויירה ואין להם מה לאכול, בכלל למה כל כך בוער לחרדים לחסוך 100 ש"ח,מה יש להם עודף כסף פנוי שהם רוצים לחסוך יותר? בכלל אולי אם שניי ההורים החרדים יעבדו,אז ההכנסה המשפחתית תגדל,שיפתחו תכניות חסכון פרטיות ויפרישו לשם כמה שרק רוצים, זה גם לא יפריע ללמוד חצי יום עבודה וחצי יום ללמוד תויירה,בכוילל, לזה הם לא יסכימו,עדיף להם לחבר צינורות לקופת האוצר ולעדות הכספים ולשאוב משם. דרך אגב הקדמונים,שהיו יראי ואוהבי שמיים,גם למדו וגם עבדו.זה לא הוריד ממעלתם הקדושה, להפך!!!
Locomotive  |  06.09.16
לכל התגובות