אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: אברהם תשובה ובנה של פיירברג חשודים בפרשת השוחד בעיריית נתניה צילום: אוראל כהן

הותר לפרסום: אברהם תשובה ובנה של פיירברג חשודים בפרשת השוחד בעיריית נתניה

הקבלן אברהם תשובה נעצר אתמול ונחקר בחשד שמכר לראשת העיר נתניה, מרים פיירברג, דירה במחיר נמוך באופן משמעותי משוויה. מעצרו הוארך עד יום חמישי. נעצר גם עו"ד צפריר פיירברג, בנה של ראשת העיר, החשוד בקבלת טובות הנאה

06.09.2016, 16:14 | תומר גנון

אברהם (אבי) תשובה הוא הקבלן מאזור השרון שחשוד במתן שוחד לבכירים בעיירת נתניה, כך הותר לפרסום.

תשובה נעצר אתמול (ב') בבוקר על ידי חוקרים מהיחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה ומרשות המסים, ונחקר בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. שופט בית משפט השלום בראשל"צ, עמית מיכלס, האריך היום בצהריים את מעצרו עד ליום חמישי. בנוסף נעצר עו"ד צפריר פיירברג, בנה של ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג בחשד לקבלת טובות הונאה, ומעצרו הוארך עד יום ראשון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, תשובה, אחיו של בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, מכר בין היתר לראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג, דירה במחיר נמוך באופן משמעותי משוויה בפרויקט קורל היוקרתי בעיר. פיירברג חתמה על מתן היתרי הבנייה לבניין שבנה. העסקה נעשתה לפני כעשר שנים, אז רכשה פיירברג זכויות לדירה בפרויקט. לימים שונה ייעוד הקרקע ממלונאות למגורים. פיירברג עצמה טרם נחקרה בפרשה.

"לאחר שעיינתי במסמכים שונים שהוצגו בפני אני סבור שיש חשד סביר לגביו", כתב השופט בהחלטתו. "לגבי מר תשובה, הוצגה לי הודעה מהטלפון שלו המעלה חשש לשיבוש. עולה תמונה לפיה מספר גורמים בעירייה חברו לבעלי הון לצורך קידום פרויקטים. טובות ההנאה נאמדים במיליוני שקלים. בשלב זה ניתן לומר שמדובר בחשד לשיטה שבה גורמים בעירייה ניצלו את מעמדם".

בנוסף לתשובה נעצרו אתמול שלושה חשודים נוספים. זאת במסגרת החשד שגורמים העוסקים בתחום הבנייה, פעלו לקידום ענייניהם בעיריית נתניה שלא כדין, בין היתר באמצעות מתן שוחד וטובות הנאה לגורמים בעירייה ולמקורבים להם.

בין החשודים הנוספים שנעצרו אתמול הם בנה של פיירברג, עו"ד צפריר פיירברג שמעצרו הוארך עד ליום ראשון (11.9); עורך דינה של ראש העיר בעסקת הנדל"ן בפרויקט קורל, הרב עו"ד אברהם גוגיג שגם מעצרו הוארך עד יום ראשון (11.9); והאדריכל של פרויקט קורל, גבי טטרו שמעצרו הוארך עד יום רביעי (14.9).

הדיון בהארכת המעצר של החשודים, היום בבית המשפט. יושב מימין: אברהם תשובה, יושב שני משמאל: צפריר פיירברג ומשמאלו הרב אברהם גוגיג, צילום: אוראל כהן הדיון בהארכת המעצר של החשודים, היום בבית המשפט. יושב מימין: אברהם תשובה, יושב שני משמאל: צפריר פיירברג ומשמאלו הרב אברהם גוגיג | צילום: אוראל כהן הדיון בהארכת המעצר של החשודים, היום בבית המשפט. יושב מימין: אברהם תשובה, יושב שני משמאל: צפריר פיירברג ומשמאלו הרב אברהם גוגיג, צילום: אוראל כהן

בחקירה נגד פיירברג הבן נבדקות בין היתר נסיבות הפעילות העסקית המשותפת שלו עם עו"ד גוגיג. החוקרים חושדים כי פיירברג הבן קיבל טובות הנאה שונות כדי שיניע גורמים בעירייה לפעול לטובת אינטרסים שונים של שותפו העסקי בתחום התכנון והבנייה. כך למשל, החוקרים הטיחו בו בחקירתו כי הוא קיבל סכום כסף גדול, לכאורה כדמי תיווך בעסקה, למרות שבפועל הוא לא סייע לה באופן מהותי.

מעו"ד רונן רוזנבלום ועו"ד דניאל קליין, המייצגים את עו"ד גוגיג, נמסר: "עם התקדמות החקירה יתבררו העובדות לאשורן ככאלה שאינן מקימות חשד לעבירות אותן מייחסת המשטרה למרשי".

מעו"ד מוטי לזר המייצג את אברהם תשובה, מעו"ד בועז בן צור המייצג את צפריר פיירברג ומעו"ד יוסי לין המייצג את טטרו לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
הותר לפירסום, אין דבר כזה איש ציבור לא
הותר לפירסום, אין דבר כזה איש ציבור לא מושחת.  כדי לקבל תפקיד ציבורי בכיר,  אתה צריך תומכים שידחפו עבורך הם לא עושים את זה בחינם.. באיזה שהוא שלב הם ידרשו שתממש את ההבטחות. יתכן שיש יוצאים מין הכלל,  כמו לדוגמא מרידור או בני בגין,  אבל כמו שאפשר להווכח אין להם סכוי לשרוד
Dice  |  06.09.16
לכל התגובות