אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולוו תתחיל למכור ערכה שהופכת כל רכב לאוטונומי צילום: Volvo

וולוו תתחיל למכור ערכה שהופכת כל רכב לאוטונומי

יצרנית הרכב חוברת לחברת AutoLiv כדי להקים חברה עצמאית שתשווק ערכות נהיגה אוטונומית. שתי החברות מקוות להתחיל למכור מערכות ניווט בסיסיות כבר ב-2019 ופתרונות תוכנה מלאים עד 2021

06.09.2016, 17:54 | הראל עילם

יצרנית הרכב השבדית וולוו מתכוונת להקים חברה חדשה ועצמאית שתתמקד באופן בלעדי במכירת תוכנות ומערכות ניווט לרכבים חכמים ואוטונומיים. החברה החדשה היא תוצאה של מיזם משותף יחד עם חברת AutoLiv, גם היא חברה שבדית שמתמחה במערכות בטיחות לרכב.

קראו עוד בכלכליסט

שתי החברות מקוות להתחיל למכור מערכות ניווט בסיסיות כבר ב-2019, ופתרונות תוכנה מלאים שיכולות להפוך רכבים לרכבים אוטונומיים עד 2021. שמה של החברה החדשה עדיין לא ידוע, אבל המערכות ימכרו באופן בלעדי על ידי AutoLiv וייוצרו על ידי וולוו. החברה צפויה לקום בחודשים הראשונים של 2017.

תחום מערכות הניווט הפך בחודשיים האחרונים לעמוס במיוחד. תחילה, חברת Otto שהוקמה על ידי ליאור רון, ישראלי יוצא גוגל, נמכרה בתוך 8 חודשים לידי אובר. Otto פיתחה מערכת של חיישנים ושבבים שהופכת כלי רכב רגילים, ובכלל זה טנדרים ומשאיות, לאוטונומיים. רק לפני כשבועיים חברת מובילאיי הישראלית חברה לחברת דלפי הבריטית-אמריקאית במיזם דומה, שנועד גם הוא לשיווק ערכות שיספקו פתרון מלא לאוטומטיזציה של כלי רכב.

תוכנות מסוג זה צפויות לזרז את הגעת המכוניות האוטונומיות לכבישים ומוזילות את העלות עבור הצרכנים, שלא יידרשו לקנות כלי רכב חדש לגמרי כדי ליהנות מהיכולות החדשות.  

וולוו עצמה פעילה במיוחד בתחום הרכבים האוטונומיים. היא בוחנת את הרכבים ללא נהג שלה מזה למעלה משנתיים ברחובות גטבורג, עיר השניה בגודלה בשבדיה, שם גם יושב מטה החברה. החברה מקווה להשיק רכב אוטונומי בשנה הבאה וכבר החלה לבחון את רכביה גם בפיסטבורג בארצות הברית וברחובות לונדון. ביוני האחרון וולוו הודיעה שהיא תערוך את המבחן הגדול ביותר אי פעם של רכבים אוטונומיים ברחבי סין. זה יהיה אחד הניסויים הגדולים מסוגו אי פעם ויכלול צי של כמאה רכבים.

בנוסף, וולוו ואובר חתמו לפני כשבועיים על הסכם שיתוף פעולה בהיקף של 300 מיליון דולר לפיתוח של רכב אוטונומי שיכול לתפקד כמונית או כרכב פרטי לכל דבר. לא ברור כעת האם יש קשר בין הפרויקט של וולוו אובר והפרויקט החדש של וולו עם AutoLiv.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות