אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה 7? כך יראו דגמי האייפון החדשים

מה 7? כך יראו דגמי האייפון החדשים

אפל תחשוף היום דגמים חדשים של הסמארטפון הפופולרי שלה, שככל הנראה יכונו אייפון 7 ו־7 פלוס. השאלה הגדולה: האם יוצג מכשיר משודרג משמעותית או שהחברה שומרת את הדרמה לשנה הבאה

07.09.2016, 11:31 | עומר כביר

יש אנשים שעבורם מדובר כמעט בחג לאומי: אחת לשנה בתחילת ספטמבר חושפת אפל את דגמי האייפון החדשים, ולפעמים גם מפנקת במוצר או שניים נוספים. השנה, באירוע שייערך הערב שעון ישראל, צפויים להצטרף לאייפון גם דגם חדש של האפל ווטש, שהפעם ינסה להיות מוצר מהפכני, ואולי גם עדכון לקו מחשבי המקבוק פרו. "כלכליסט" יסקר את האירוע בזמן אמת בדיווח חי עם כל המוצרים החדשים, התמונות והפרשנויות החל מ־19:30.

קראו עוד בכלכליסט

כמו באירועים קודמים, מסמר הערב צפוי להיות דגם האייפון החדש, מוצר הדגל של אפל שאחראי למרבית הכנסותיה. אחרי שדרוג מינורי במוצר בשנה שעברה מאייפון 6 ו־6 פלוס ל־6S ו־6S פלוס, רבים מהצרכנים מצפים לדגם אייפון בעיצוב חדש ועם מגוון תכונות חדשניות, בהתאם למסורת החברה בשנים האחרונות. בשלב זה מכונה דגם האייפון החדש אייפון 7 בפי הקהל, עם כי אין ודאות שאפל לא תפתיע לבסוף עם שם חדש.

מנכ"ל אפל טים קוק. מגיע להכרזה אחרי שני רבעונים רצופים של ירידה במכירות האייפון, צילום מסך: מתוך אתר אפל מנכ"ל אפל טים קוק. מגיע להכרזה אחרי שני רבעונים רצופים של ירידה במכירות האייפון | צילום מסך: מתוך אתר אפל מנכ"ל אפל טים קוק. מגיע להכרזה אחרי שני רבעונים רצופים של ירידה במכירות האייפון, צילום מסך: מתוך אתר אפל

אייפון 7 או לא, הדגם החדש מגיע בתקופת שפל עבור אפל, לאחר שני רבעונים רצופים של ירידות בהכנסות החברה ובמכירות האייפון. עם זאת, ספק שהמכשיר החדש יהיה מה שיסייע לחברה לשנות את התמונה ונראה כי באפל עצמה לא בונים על כך.

בשנים האחרונות מחזורי השדרוג של המכשירים בידי הצרכנים התארכו משמעותית, ולפי הדיווחים אפל צפויה בעקבות זאת לזנוח את מחזור השדרוג הדו־שנתי של מכשיריה ולעבור למחזור תלת־שנתי. אם אכן תעשה זאת, משמעות הדבר היא שהשדרוג שיוצג הערב יהיה פחות דרמטי מהציפיות בעוד השדרוג המשמעותי יותר יגיע רק בשנה הבאה ויהיה זה שבחברה בונים עליו לחזרה למסלול הצמיחה.

האם האוזניות יתחברו מעתה רק לפתח הטעינה?

אין משמעות הדבר שהאייפון לא ישתנה בכלל. נוסף להוספת צבע מכשיר חדש — כחול עמוק — השינוי הדרמטי ביותר צפוי להיות בכפתור הבית המיתולוגי שמלווה את המכשיר מאז השקתו ב־2007. לפי ההערכות, הכפתור הפיסי יוחלף במשטח רגיש למגע, כשלב ביניים לקראת דגם האייפון הבא ב־2017 שבו ישולבו סורק תביעות האצבע ויכולות כפתור הבית בתוך תצוגת המכשיר.

שינוי צפוי נוסף במכשיר הוא היעלמות חיבור האוזניות הסטנדרטי ברוחב 3.5 מ"מ, שקיים בכל מכשיר סלולרי עוד לפני המצאת האייפון. באפל צפויים להיפרד מהחיבור המקובל בניסיון לפנות יותר שטח לסוללה גדולה מעט יותר, ולפי שמועות מסוימות גם כדי לאפשר למכשיר להיות דק יותר במילימטר. אפל צפויה לספק למשתמשים אוזניות שיוכלו להתחבר לפתח הטעינה של האייפון החדש, הלייטינג קונקטור, או אולי אפילו אוזניות אלחוטיות — אך עדיין המהלך צפוי לקומם את מי שרכשו אוזניות מקצועיות במיטב כספם, ועתה יגלו שהן בלתי שמישות או נדרשות למתאם ייעודי.

מתחרותיה של אפל כבר החלו להיערך לניצול ההיעלמות השנויה במחלוקת של שקע האוזניות: באירוע השקת נוט 7 של סמסונג שנערך בניו יורק בתחילת אוגוסט ציין נציג החברה שלמכשיר יהיה חיבור שמע סטנדרטי שלא הולך לשום מקום — וזה לתשואות מהקהל. אפל תידרש לנמק את הוויתור על השקע המקובל, אך עשויה להשיב אש לכיוונה של סמסונג, שנאלצה לבצע ריקול למכשיר הדגל שהשיקה בשל סכנת התלקחות והתפוצצות הסוללות בו.

שדרוג משמעותי יותר בדגם הפלוס?

כמו בשתי הכרזות האייפון הקודמות שאפל ערכה בספטמבר, גם הפעם האייפון צפוי להגיע גדלים של 4.7 ו־5.5 אינץ' אך ההבדלים ביניהם צפויים להיות מוחשיים יותר. המצלמה הראשית של דגם הפלוס הגדול יותר עתידה לעבור שדרוג משמעותי ולהפוך למצלמה בעלת עדשה כפולה, שתכלול יכולות שינוי פוקוס באזורים שונים בצילום בדומה למצלמות מקצועיות, ושיפור איכות הצילום בתאורה חלשה. המצלמה בדגם הרגיל תזכה לשדרוג מינורי יחסית שעיקרו עדשה גדולה יותר.

דגמי אייפון 6S הנוכחיים. שינוי מינורי לעומת דור המכשירים הקודם , צילום: בלומברג דגמי אייפון 6S הנוכחיים. שינוי מינורי לעומת דור המכשירים הקודם | צילום: בלומברג דגמי אייפון 6S הנוכחיים. שינוי מינורי לעומת דור המכשירים הקודם , צילום: בלומברג

מתחת למכסה המנוע צפויה אפל לשלב בשני הדגמים החדשים מעבדים מהירים יותר. שינוי משמעותי יותר צפוי להגיע בדגם הבסיסי, שבמקום נפח אחסון של 16 גיגה־בייט יגיע מעתה עם נפח של 32 גיגה־בייט. שינוי זה יאפשר לצרכנים לקנות סופסוף את המכשיר הזול עם נפח אחסון נורמלי — כפי שעושות המתחרות של אפל זה כמה שנים. יש להביא בחשבון שהשמועה על שדרוג נפח האחסון בדגמי הבסיס ליוותה גם את סבבי ההשקות הקודמים, ואף שהפעם הדיווחים רציניים יותר ייתכן שגם הפעם היא תתבדה.

שמועות נוספות גורסות שהאייפון החדש יהיה עמיד במים (בדומה לנוט 7 של גלקסי) וייתכן שאף יתמוך בטעינה אלחוטית. המכשירים עצמם צפויים להגיע לחנויות ב־23 בספטמבר.

דגם משודרג של אפל ווטש ומחשבי מקבוק פרו חדשים

נוסף לדגמי אייפון חדשים צפויה אפל להציג גם דגם חדש של האפל ווטש. החדשות הגדולות בגזרה זו הן מה לא יהיה במכשיר המשודרג: העדר רכיבי תקשורת סלולרית שיאפשרו לו לפעול ללא תקשורת קבועה עם אייפון. לפי דיווח של בלומברג, אפל ביקשה לשלב רכיבים אלו בדגם החדש אך נתקלה בקשיים משמעותיים בעיקר בכל הנוגע לצריכת הסוללה שלהם. החברה בוחנת שימוש ברכיבי תקשורת סלולרית חדשניים בעלי צריכת אנרגיה נמוכה, ואולם אלו ישולבו, אם בכלל, רק בדגם הבא.

אפל ווטש. צפוי מכשיר משודרג, צילום: נמרוד צוק אפל ווטש. צפוי מכשיר משודרג | צילום: נמרוד צוק אפל ווטש. צפוי מכשיר משודרג, צילום: נמרוד צוק

במקום זאת האפל ווטש 2 צפוי להסתפק ב־GPS ואולי גם בכמה חיישנים נוספים דוגמת ברומטר, שירחיבו את יכולתיו בעיקר בכל מה שקשור לניטור פעילות גופנית ובריאות. האם זה יספיק כדי להפוך אותו ללהיט עצום? אפל לבטח תנסה לטעון שכן.

הכרזה נוספת שצפויה הערב היא על שדרוג למחשבי המקבוק פרו. קו המחשבים הניידים המקצועיים של אפל לא עודכן זה כשנה וחצי ולא זכה לשדרוג משמעותי מאז 2012. לפי בלומברג, הדגמים החדשים יהיו דקים יותר ויכללו פס מגע שיחליף את שורת כפתורי הפונקציה בראש המקלדת הפיזית ויתפקד כמסך תצוגה משני. בנוסף הם צפויים לכלול מעבד ראשי ומעבד גרפי מהירים יותר, סורק טביעות אצבע וכניסות USB C.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות