אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיתוף פעולה עם מאסטרקרד ייאפשר לשלם בבתי עסק באמצעות פייפאל

שיתוף פעולה עם מאסטרקרד ייאפשר לשלם בבתי עסק באמצעות פייפאל

שתי החברות הודיעו על הסכם חדש במסגרתו משתמשים יוכלו לשלם עם הסמארטפון בכל אחד מבתי העסק בעולם שמקבל את פלטפורמת מאסטרפס. פייאפל כבר חתמה על הסכם דומה עם חברת ויזה

07.09.2016, 12:42 | הראל עילם

התחרות העזה בשוק התשלומים גורמת אפילו למתחרות מרות לשתף פעולה: פייפאל וחברת כרטיסי האשראי מאסטרקארד הודיעו אמש (ג') על הסכם חדש ביניהן, במסגרתו צרכנים יוכלו לשלם עם הסמארטפון וחשבון הפייפאל שלהם בכל אחד ממיליוני בתי העסק בעולם שמקבלים את פלטפורמת MasterPass של מאסטרקארד.

קראו עוד בכלכליסט

מאסטרפס הוא השם הכללי לפלטפורמה הטכנולוגית של מאסטרקארד, שמאפשרת למשתמשים לשלם בקופות דיגיטליות בבתי עסק בעזרת הסמארטפון. לפי החברה, מאסטרפס נמצאת בשימוש ב-5 מיליון נקודות מכירה ברחבי העולם. בין השאר, משתמשות במאסטרפס בורגר קינג ורשתות סירס וקיי-מארט.

הארנק הסלולרי של פייפאל. התקשתה להרחיב את השירות ללא שיתופי פעולה הארנק הסלולרי של פייפאל. התקשתה להרחיב את השירות ללא שיתופי פעולה הארנק הסלולרי של פייפאל. התקשתה להרחיב את השירות ללא שיתופי פעולה

הפלטפורמה משתמשת בפרוטוקול התקשורת NFC, כדי שהסמארטפון יוכל לתקשר עם הקופה ולהעביר את המידע של כרטיס האשראי. במסגרת שיתוף הפעולה, מאסטרקארד תאפשר למשתמשים להשתמש בפלטפורמה הקיימת שלה אבל לבחור לשלם על חשבון הפייפאל שלהם.

רק לפני כחודשיים פייפאל חתמה על הסכם דומה עם מתחרה ותיקה אחרת – ויזה. זהו שינוי אסטרטגי חד הן לחברות כרטיסי האשראי, שבמשך שנים ארוכות סירבו לשתף פעולה עם פייפאל ואף ניסו להשיק בעצמן פתרונות תשלום סלולריים, ללא הצלחה משמעותית, והן עבור פייפאל, שהיתרון האסטרטגי הגדול ביותר שלה עד כה היה היכולת שלה לייתר את כרטיסי האשראי והעמלות המשמעותיות שחברות האשראי והבנקים גובים על העברות כספים וביצוע תשלומים.

ההסכמים עם מאסטרקארד ו-ויזה לא הועילו למניית פייפאל, שרשמה ירידות חדות לאחר כל הכרזה. ביולי, ההכרזה על ההסכם עם ויזה הובילו לצניחה של 10% בשווי מניית החברה. הסיבות לצניחה הן רבות, אבל קשורות בין השאר לפשרות של פייפאל שהסכימה, למשל, שלא לעודד לקוחות מאסטרקארד לחבר את חשבון הפייפאל שלהם ישירות עם חשבון הבנק שלהם אלא עם חשבון כרטיס האשראי (מה שיגרום למשתמשים לספוג עמלות נוספות). בנוסף, מאסטרקארד תהפוך להיות אפשרות תשלום רשמית בתוך פייפאל, ופייפאל גם תחלוק איתה יותר מידע על הפעולות שמשתמשי מאסטרקארד מבצעים בחשבון הפייפאל שלהם. וכמובן, כל עסקה שמתבצעת דרך הפלטפורמה של מאסטרקארד או ויזה, גם אם הצרכנים משתמשים בחשבון פייפאל, תביא לעמלות צנועות יותר לפייפאל.

לפייפאל, עם זאת, אין כל כך ברירה. אם חברות האשראי נכשלו בכניסה לשוק התשלומים הסלולריים, היא מצידה נכשלה בניסיונות שלה להיכנס לעולם הקמעונאי הפיזי. שירותי תשלומים מתחרים כגון אפל פיי וסמסונג פיי הצליחו בשנתיים האחרונות ליצור הסכמי שיתופי פעולה שהכניסו אותם לעשרות מיליוני נקודות מכירה. מקורות אמרו ל"וול סטריט ג'ורנל" כי פייפאל נמצאת במגעים עם בנקים וחברות כרטיסי אשראי נוספות על מנת להגיע לעוד הסכמים דומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות