אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גונסאלו היגוואין - השחקן בעל השכר הגבוה בסריה A צילום: איי אף פי

גונסאלו היגוואין - השחקן בעל השכר הגבוה בסריה A

פורסם דירוג השכר בליגת הכדורגל הבכירה באיטליה: הכוכב החדש של יובנטוס מחזיק בחוזה בשווי 7.5 מיליון יורו; במקום השני - דניאלה דה רוסי עם 6.5 מיליון יורו

07.09.2016, 18:02 | שירות כלכליסט
עיתון הספורט האיטלקי "גאזטה דלו" ספורט חשף את טבלאות השכר השנתיות של השחקנים בליגת הסריה A, כשגונסאלו היגוואין מיובנטוס הוכתר לשחקן המרוויח ביותר. העיתון מפרסם בכל עונה את דירוג המשכורות והתקציבים בליגת הכדורגל הבכירה באיטליה.

קראו עוד בכלכליסט

בעונות האחרונות דניאלה דה רוסי היה השחקן המרוויח ביותר בליגה, אך העונה עבר היגוואין מנאפולי ליובנטוס, והחוזה החדש עומד על 7.5 מיליון יורו נטו לעונה, לעומת 6.5 מיליון יורו שדה רוסי מרוויח.

תקציב השכר של שחקני יובנטוס הוא הגבוה ביותר בליגה, ועומד על 145 מיליון יורו; אינטר נמצאת במקום השני עם 120 מיליון יורו; רומא מדורגת שלישית עם 92 מיליון יורו; ומילאנו ונאפולי מוציאות 80 מיליון יורו ו-75 מיליו יורו, בהתאמה.

עם זאת, בעיתון מציינים כי בונוסים עבור ביצועים לא נלקחים בחשבון, כך שבפועל יהיו שחקנים שירוויחו סכומים גבוהים מהמצוין.

לדוגמה, שכר הבסיס של ההרכב של יובנטוס עמד בעונה שעברה על 125 מיליון יורו, אך חשבונות הקבוצה מצביעים על כך שכלל צוות העובדים הרוויח 220 מיליון יורו – מרבית הסכום יועד לשחקנים, כמובן.

כפי שניתן היה לצפות, לקרוטונה היה התקציב הנמוך ביותר בליגה, שעמד לפי הדיווחים על 14 מיליון יורו בעונה. השחקן המרוויח ביותר בקבוצה הוא לורנצו קריבטיג, עם שכר של 400 אלף יורו בעונה.

על הספסל, המאמן של יובנטוס מקס אלגרי הוא המרוויח ביותר בליגה עם שכר של 5 מיליון יורו בעונה. הוא זכה בתואר בעקבות עזיבתו של מאמן אינטר רוברטו מאנצ'יני, שהרוויח 5.3 מיליון יורו.

לוסיאנו ספאלטי מדורג שני עם 3 מיליון יורו. רומא משלמת למאמנים את הסכום הכולל הגבוה ביותר העונה. הסיבה לכך היא שרודי גרסיה עדיין מקבל משכורת של 2.8 מיליון יורו בעונה, זאת מכיוון שלא הצליח למצוא משרה אחרת במהלך הקיץ. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות