אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בנתניה: בנה של פיירברג יישאר במעצר עד יום ראשון צילום: אוראל כהן

פרשת השחיתות בנתניה: בנה של פיירברג יישאר במעצר עד יום ראשון

שופט ביהמ"ש המחוזי מרכז דחה את הבקשה שהגיש בנה של ראשת העיר לקיצור מעצרו. בנוסף, נדחתה בקשה דומה שהגיש עורך דינה של פיירברג, אברהם גוניג. לעומת זאת, בית המשפט קיצר את מעצרו של האדריכל גבי טטרו

08.09.2016, 12:01 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי מרכז, ארז יקואל, דחה הבוקר את הערעור שהגיש עו"ד צפריר פיירברג, בנה של ראשת העיר נתניה מרים פיירברג, לקצר את מעצרו שנקבע עד יום ראשון. השופט יקואל דחה בנוסף ערער דומה שהגיש עורך דינה של פיירברג, אברהם גוגיג. עם זאת, בית המשפט קיצר את מעצרו של האדריכל גבי טטרו עד יום ראשון, לאחר שמעצרו הוארך תחילה עד ליום רביעי.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה הגלויה בפרשה נפתחה ביום שני. המשטרה עצרה את אברהם תשובה, אחיו של בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, וקבלן הפועל באזור השרון. כן נעצרו עוה"ד פיירברג וגוגיג והאדריכל טטרו, בחשד לביצוע עבירות שוחד מרמה והפרת אמונים והלבנת הון. על פי החשד, בכירים בעירייה, בהם ראשת העיר פיירברג ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה שמעון שר, קידמו פרויקטים נדל"נים בתמורה לטובות הנאה עבורם ועבור מקורביהם. השניים נעצרו אתמול ומעצרכם הוארך עד ליום שני.

אחד החשדות המרכזיים בחקירה נוגע לעסקת נדל"ן שביצעה פיירברג האם בשנת 2006, במה שהפך לימים לפרויקט נדל"ן יוקרתי על המצוק מול חוץ נתניה – קורל. פיירברג רכשה אז ביחד עם בעלה לשעבר אלי פיירברג, שנעצר גם הוא עד יום שני, זכויות (2.5%) בקרקע שהייתה שייכת ליזם יוסי תשובה, אחיו של הקבלן אברהם תשובה שהפרויקט נמצא כיום בבעלותו. בני הזוג פיירברג שילמו כמה עשרות אלפי דולרים. הזכויות שיקפו זכאות לדירה אחת. עם זאת היא נרשמה בנאמנות על שם עורך דינה של פירברג אברהם גוגיג.

מרים פיירברג בבית המשפט השבוע מרים פיירברג בבית המשפט השבוע מרים פיירברג בבית המשפט השבוע

לימים שונה הייעוד של הקרקע ממלונאות למלונאות ומגורים, במה שהשביח את שווי הקרקע באופן משמעותי. פיירברג אף חתמה בהמשך על היתר הבנייה. לאחר שהתקבל היתר הבנייה היא הוסיפה תשלום של כמה מאות אלפי דולרים לקבלן תשובה עבור בניית הדירה. עם זאת במשטרה טוענים: זה היה מחיר מופחת שאינו משקף את שוויה של הדירה, והתמורה המופחתת מהווה טובת הנאה שנתנה בשל העובדה שקידמה את הפרויקט. פיירברג מצדה טענה אתמול בבית המשפט: "לא קידמתי את הפרויקט אחרי שרכשתי דירה, רק לפני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות