אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בנתניה: הקבלן איציק תשובה נחקר באזהרה צילום: עמית שעל

פרשת השחיתות בנתניה: הקבלן איציק תשובה נחקר באזהרה

איציק תשובה חשוד במתן טובות הנאה לראשת העיר מרים פיירברג ובנה צפריר למטרת קידום פרויקטים נדל"ניים; מעצרו של אביו אברהם תשובה הוארך ליום ראשון

08.09.2016, 13:53 | תומר גנון

הקבלן איציק תשובה, בנו של הקבלן אברהם תשובה החשוד במתן שוחד לראשת העיר נתניה מרים פיירברג, נחקר באזהרה אתמול (ד') במשטרה בחשד למעורבות בפרשה. תשובה עוכב בביתו בנתניה על ידי חוקרי יאח"ה, ונלקח לחקירה במשרדיה בלוד. הוא שוחרר בתום חקירתו בשעות אחר הצהריים.

קראו עוד בכלכליסט

תשובה חשוד שנתן טובות הנאה לראשת העיר מרים פיירברג, שנעצרה על ידי המשטרה עד יום שני, כדי שתקדם פרויקטים נדל"נים שאליהם הוא קשור. על פי החשד טובות ההנאה נתנו בין היתר לבנה של פיירברג, עו"ד צפריר פיירברג, על מנת שיניע את אמו לסייע לפרויקטים שונים שאליהם קשור תשובה. בתוך כך, מרים פיירברג, הגישה היום ערער על החלטת בית המשפט מאתמול לעצור אותה עד יום ב'. הדיון יתקיים היום בצהריים בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד.

איציק תשובה , צילום: עמית שעל איציק תשובה | צילום: עמית שעל איציק תשובה , צילום: עמית שעל

איציק תשובה הוא הבעלים של "קבוצת איציק תשובה" המעורבת בפרויקטים רבים בעיר נתניה. על פי אתר האינטרנט של החברה, תשובה הקים את קבוצת הנדל"ן בשנת 2005 והיא פועלת בייזום, ניהול ושיווק פרויקטים. החברה בנתה בין היתר את הפרויקט T-TOWER, שהמשטרה חוקרת חשד שקודם בתמורה לטובות הנאה לבכירים בעירייה, בהם פיירברג ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, הרב שמעון שר.

T-TOWER נבנה בשכונת עיר ימים בנתניה, והוא כולל שלושה מגדלים ובהם 215 יח"ד. איציק תשובה ועו"ד צפריר פיירברג, שנעצר עד ליום ראשון ונחקר בחשד שתיווך וקיבל שוחד עבור אמו, הם שותפים לדירת פנטאהוז באחד המגדלים בפרויקט. ראשת העיר פיירברג, כאמור אמו של צפריר, חתמה על היתר בנייה לפרויקט זה. על פי החשד היא עשתה זאת תוך שהיא נמצאת בניגוד עניינים, ובין היתר בתמורה לטובת הנאה שקיבל בנה.

עוה"ד אורון שוורץ ויוגב נרקיס, המייצגים איציק תשובה מסרו בתגובה: "מרשנו מברך על התערבותה של המשטרה בפרשה, שתביא להסרת העננה המרחפת מעל ראשו, בעקבות הפרסומים שנקשרו בשמו. העובדה כי מרשנו שוחרר ממעצר כבר בשלב הראשון של החקירה, יש בה להעיד כי אין לו חלק בפרשה זו".

עורכי הדין של איציק תשובה. מימין: אורון שוורץ ויוגב נרקיס עורכי הדין של איציק תשובה. מימין: אורון שוורץ ויוגב נרקיס עורכי הדין של איציק תשובה. מימין: אורון שוורץ ויוגב נרקיס

בתוך כך, המשטרה מבקשת להאריך בשבעה ימים את מעצרו של הקבלן אברהם תשובה, החשוד במתן שוחד לראשת העיר נתניה מרים פיירברג. תשובה, החשוד בנוסף גם בביצוע עבירות מס והלבנת הון, הוא אביו של הקבלן איציק תשובה שנחקר בפרשה. תשובה האב נעצר ביום שלישי, ובית משפט השלום בראשל"צ האריך את מעצרו עד יום ראשון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מה שהורס פה את הסיכוי לקנות דירה אלה
מה שהורס פה את הסיכוי לקנות דירה אלה הם הזבלים בעלי המקצוע הקרויים: "שמאי מקרקעין" הם קיבלו אישור להרים מחירי נדלן לשמיים הם מקבלים כסף עבור שתיקתם והם מוכרים את שוק הנדלן מעלה מעלה. משום שאין מהם הרבה כל אחד מהם אחראי לגזל הציבור ולפגיעה קשה באפשרות של 50 אחוז מאזרחי ישראל לדיור קבע. יש לבטל מיד את המקצוע הזחוח הזה ולאפשר רק לבתי המשפט לקבוע את מחירי הדיור לפי גודל דירות ואיזורי ביקוש. 
BottleOpener  |  08.09.16
לכל התגובות