אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דן כהן ישתחרר מהכלא בשבוע הבא צילום: אוראל כהן

דן כהן ישתחרר מהכלא בשבוע הבא

ועדת השחרורים נענתה לבקשת השופט לשעבר, שנגזרו עליו 6 שנות מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד מסימנס כשכיהן כדירקטור בחברת החשמל

08.09.2016, 14:39 | תומר גנון

כמעט ארבע שנים לאחר שהוסגר מפרו והודה בקבלת שוחד: השופט לשעבר דן כהן ישתחרר בשבוע הבא מהכלא. ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה היום (ה') להיענות לבקשת השחרור המוקדם של כהן, שנגזרו עליו 6 שנות מאסר. כהן ישוחרר ביום שלישי הקרוב (13.9) לאחר שריצה שני שלישים מעונשו.

כהן, המיוצג על ידי עו"ד איתן מעוז, הודה במסגרת הסדר טיעון כי בתחילת שנות האלפיים קיבל 1.1 מיליון יורו מתאגיד האנרגיה הגרמני סימנס, וזאת בעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל. בתמורה לכך פעל כהן להטיית מכרז לרכישת טורבינת גז. החקירה בעניינו של כהן החלה ברשות ני"ע בשנת 2005. אלא שהשופט לשעבר נמלט לפרו והוסגר לישראל רק בשנת 2013. את הבקשה לשחרור מוקדם הגיש לאור מצבו הבריאותי ובחלוף כשני שלישים מעונש המאסר שהוטל עליו.

 דן כהן בזמן השמעת גזר דינו, צילום: אוראל כהן דן כהן בזמן השמעת גזר דינו | צילום: אוראל כהן  דן כהן בזמן השמעת גזר דינו, צילום: אוראל כהן

נציין כי הפרשה שבה היה מעורב כהן המשיכה להסתעף גם לאחר הרשעתו. ביוני 2014 בעקבות מידע מודיעני שהגיע מהרשויות בשוויץ, התגלו חשבונות בנק סודיים שנפתחו על ידי בכירים נוספים בהווה ובעבר בחברת החשמל כדי לקבל תשלומי שוחד מסימנס. במאי השנה הוגש כתב אישום נגד שישה בכירים בעבר ובהווה בחברת החשמל על קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון. החקירה נגד חשוד נוסף, עו"ד שלמה נס, עדיין נמשכת.

על פי כתב האישום, סימנס יצרה קשרים עם הבכירים באמצעות עד המדינה אורן אהרונסון, מנכ"ל סימנס ישראל לשעבר, ונתנה להם טובות הנאה שונות, ובכלל זאת שילמה להם סכומי כסף ניכרים, בהיקף של מיליוני דולרים על מנת שאלה יתמכו בקידום האינטרסים של סימנס בהתקשרויותיה מול חברת החשמל.

הסדר הטיעון שעליו חתם כהן הותיר בידו סכום של 7 מיליון שקל שיחכו לו בפנמה לאחר שישתחרר. הפרקליטות ביטלה את בקשתה משלטונות להקפיא את הכספים ששייכים השייכים לחברה הנמצאת בבעלותו של כהן, ומוחזקים בבנק במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות