אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל כיל, סטפן בורגס, התפטר צילום: עמית שעל

מנכ"ל כיל, סטפן בורגס, התפטר

מנכ"ל החברה ב-4 השנים האחרונות פורש על רקע מתיחות ביחסים עם בעל השליטה עידן עופר. בורגס: "מרגיש שהגיעה העת להעביר את מרכז חיי בחזרה לאירופה"

09.09.2016, 00:27 | שירות כלכליסט

מנכ"ל כיל סטפן בורגס עוזב את החברה לאחר 4 שנים בתפקיד. לאחרונה נפרד בעל השליטה עידן עופר גם מהיו"ר ניר גלעד. בהודעה שפרסמה החברה אמר בורגס: "לאחר ארבע שנים מוצלחות בהן הובלתי את כיל בתקופה היסטורית ודרמטית בשוקי הסחורות, אני מרגיש שהגיעה העת להעביר את מרכז חיי בחזרה לאירופה". 

קראו עוד בכלכליסט

למרות ההודעה הזו מדובר בעזיבה צפויה יחסית על רקע חילוקי דעות בין בורגס לבעל השליטה בכיל עידן עופר בחודשים האחרונים. בתעשייה העריכו מזה זמן מה כי עופר ובורגס ממתינים עם הודעת הפרישה עד שיוחנן לוקר היו"ר החדש של כיל ייכנס לתפקיד ויתבסס בו. כפי שנחשף ב"כלכליסט" בחודשים האחרונים אף עלה שמו של בורגס כמועמד לתפקיד מנכ"ל חברת סינג'נטה. 

סטפן  בורגס. פורש אחרי 4 שנים, צילום: עמית שעל סטפן בורגס. פורש אחרי 4 שנים | צילום: עמית שעל סטפן  בורגס. פורש אחרי 4 שנים, צילום: עמית שעל

יחסיהם של בורגס ובעל השליטה בחברה לישראל עידן עופר הפכו למתוחים בין היתר לאחר שכיל נכשלה בניסיון למנוע את מסקנות "ששינסקי 2" שעוסקות במיסוי יתר של משאבי טבע ועוד על רקע שביתה ממושכת במפעלי החברה בדרום. תחת ניר גלעד וסטפן בורגס העלתה כיל לדיון גם את סוגיית תום תקופת הזיכיון של החברה על כריית האשלג בים המלח, זיכיון שיסתיים בשנת 2030, מתוך מחשבה שראוי להסדיר את הנושא כמה שיותר מוקדם. אולם בעל השליטה עידן עופר חשב שהדבר עשוי לסבך בעת הזו את החברה ולהרע את מצבה.

לפני כחצי שנה, על רקע המתיחות בינו ובין בעל השליטה קיימו עופר ובורגס שיחת הבהרה שבסיומה יצאה הודעת גיבוי חריגה של החברה לפועלו ועל פיה  "הדירקטוריון מבקש להביע את הערכתו למנכ"ל סטפן בורגס ולהנהלת החברה. זו תמשיך לפעול ליישום האסטרטגיה של החברה תחת הנהגתו של מר בורגס, בתיאום עם הדירקטוריון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
למנות את אשר רפפורט, סמנכ"ל בכיר לשעבר בכיל-
למנות את אשר רפפורט, סמנכ"ל בכיר לשעבר בכיל- למנכ"ל כיל.  היחיד שאמר לסטפן בורגס את דעתו ואת המציאות ללא פחד ומורא ולא היה יס-מן כמו חבריו להנהלה שהובילה את החברה להשקעות הזויות וכאוס נהולי ונפוח כ"א בכיר בקבוצה.. היחיד שיכול לתקשר עם מנהלים ועובדים דירקטורים ובעלים ולעשות סדר בכאוס שיצר המנכל הגרמני המפוטר. בעל וותק של 34 שנים בכיל והכרות עם החברה והאנשים הם אלמנט חשוב בהבראת החברה.
Beer  |  10.09.16
11.
שפגע בעובדים ונקנה בקלות על ידי אנשיי שררה
שפגע בעובדים ונקנה בקלות על ידי אנשיי שררה של בורגס ,הם מכרו את העובדים אם עדיין לא הבנת את זה אתה כנראה עוצם את עינייך !לא נותנים להנהלה להיות במפעלים והעובדים יושבים מחוץ לגדרות כך לא מנהל שביתה מול הנהלה כוחנית ופוגענית שחןשבת שלה מותר הכול כולל הכול !!!!
Candy  |  09.09.16
לכל התגובות