אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התביעה הגדולה בתולדות בריטניה: דרישה ממאסטרקארד להשיב 19 מיליארד דולר צילום: בלומברג

התביעה הגדולה בתולדות בריטניה: דרישה ממאסטרקארד להשיב 19 מיליארד דולר

ענקית השירותים הפיננסיים נתבעת על גבייה מופרזת של עמלות מבתי עסק שגולגלה לצרכנים בין השנים 1992-2008: "לא היתה להם ההגינות להבין שהם פוגעים בלקוחות בצורה בלתי סבירה"

09.09.2016, 22:16 | שירות כלכליסט
התביעה הגדולה בתולדות בריטניה הוגשה בסוף השבוע נגד ענקית האשראי מאסטרקארד. מדובר בתביעה על 14 מיליארד ליש"ט (19 מיליארד דולר). אם תחויב מאסטרקארד בסכום הפיצוי ייהנו מפיצויים 46 מיליון בני אדם בבריטניה.

המקרה הובא לבית המשפט בלונדון על ידי נציב תלונות הציבור לנושאים פיננסיים שטען כי החברה גבתה מחנויות עמלות גבוהות מהמותר, ואלה גולגלו לצרכנים. על פי התביעה, גבתה מאסטרקארד את העמלות האסורות במשך 16 שנים - בין 1992-2008. "מדובר ב'מס' שהיה כמעט בלתי נראה", אמר ל-BBC וולטר מריקס שהגיש את התביעה. "מאסטקארד התנהלה באופן מפיר. לא היתה להם את ההגינות להבין שמה שהם עושים פוגע בצרכנים בבריטניה בצורה בלתי סבירה".

כרטיסי אשראי של מאסטרקארד, צילום: בלומברג כרטיסי אשראי של מאסטרקארד | צילום: בלומברג כרטיסי אשראי של מאסטרקארד, צילום: בלומברג

"אנו חולקים באופן בסיסי על התביעה והנטען בה ומתכוונים להתנגד לה בתוקף", מסרה רשת התשלומים השניה בגודלה בעולם.

התביעה הוגשה, לאחר שהרגולטור האחראי על תחרות באיחוד האירופי קבע ב-2014 כי מאסטרקארד גבתה עמלות מוגזמות מעסקים על עסקאות שבוצעו בתוך גבולות האיחוד.  משרד עורכי דין קווין עמנואל מסר כי התביעה היא תביעת הנזיקין הגדולה בהיסטוריה של בריטניה וכי כל צרכן מעל גיל 16 שחי בבריטניה והשתמש בכרטיס אשראי נכלל בגדר קבוצת התובעים וזכאי לפיצוי, אלא אם בחר במפורש לצאת ממנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
מזל שאני לקוח של ויזה. התביעה הזאת מצחיקה
מזל שאני לקוח של ויזה. התביעה הזאת מצחיקה אותי. מאז שעברתי הנה אני לא משלם עמלות על כלום חוץ מעל העברה בנקאית בינלאומית.  אני גם לא משלם עמלה על כרטיס האשראי שאיתו אני לא עושה כלום. לעומת זאת בישראל בנק הפועלים ממשיך לחייב אותי 17 שקל כל חודש על כרטיס אשראי חסר כל שימוש שהשארתי עובד רק ליתר ביטחון. כל הפעולות פה נעשות בכרטיס דביט גם ככה, שימוש בכרטיס אשראי כמעט מיותר כי גם ככה כמעט ואי אפשר לחלק שום דבר לתשלומים ועולה כסף סתם לדחות תשלום לסוף החודש, שזה די מטופש כי בסופו של דבר יורד אותו הכסף באותו החודש. גם העמלה על העברה בנקאית פה זולה פי 6 מבישראל. אם לישראלים היה שכל הם כבר היו הולכים לשרוף צמיגים מול הבנק ומשרדי ויזה ומאסטרכרד שעושקים אותם.  
Fan  |  10.09.16