אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוויר לנשימה: הגנה זמנית מפני נושים לחברת הספנות השביעית בגודלה בעולם צילום: Southern Cross Maritim

אוויר לנשימה: הגנה זמנית מפני נושים לחברת הספנות השביעית בגודלה בעולם

בית משפט בארה"ב הוציא את הצו המאפשר לחלק מהספינות של האנג'ין שיפינג הקוריאנית לעגון ולפרוק מטענים; לחברה חובות בסך 5.5 מיליארד דולר

10.09.2016, 09:24 | שירות כלכליסט
חברת הספנות פושטת הרגל האנג'ין שיפינג (Hanjin Shipping) מדרום קוריאה זכתה בהגנה זמנית מפני נושים בארה"ב. המהלך מאפשר לחלק מכלי השייט של החברה לעגון ולפרוק מטענים בנמלים במדינה.

שופט בית המשפט לערעורים בארה"ב ג'ון שרווד הוציא צו המונע מהנושים להחרים את הספינות והנכסים של האנג'ין, ולאפשר לבעלי המטענים לארגן את הסידורים הנדרשים כדי להוציא את הסחורות שננטשו במחסנים. הליך זה נקרא צ'אפטר 15, והוא שמאפשר לחברות לזכות בהכרה של בתי המשפט בארה"ב להזמנות שהונפקו מחוץ למדינה.

 , צילום: Southern Cross Maritim צילום: Southern Cross Maritim  , צילום: Southern Cross Maritim

מוקדם יותר זכתה החברה הנחשבת לשביעית בגודלה בעולם באישור להוציא את הכסף הנדרש כי לעגון בארה"ב ולהתחיל בפריקה של ארבע ספינות שנתקעו בלב ים, זאת בעקבות חוסר היכולת של החברה לשלם את הכספים הנדרשים לעגינה.

"יש לנו כסף", מסרה עורכת הדין אילנה וולקוב לבית המשפט בשימוע שנערך אתמול (ו'), "אנחנו רוצים להתקשר לנמלים הללו ולבקש שיקבלו את הספינות שלנו, ואנחנו רוצים לשלם על השירותים". לדבריה, בית המשפט בקוריאה אישר לחברה להוציא לפחות 10 מיליון דולר כדי לטפל בספינות המדוברות. עם זאת, החברה ציינה כי חלק מהספינות לא יעגנו ביעד המקורי שלהן. דבר שעלול להקשות על חברות כמו HP, סמסונג אלקטרוניקס והום שופינג נטוורק, שהודו כי יש להן מטענים על הספינות הללו.

האנג'ין הגישה בשבוע שעבר בסיאול בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, לאחר שלא הצליחה לשלם את החובות שלה בגובה 5.5 מיליארד דולר, עקב ההאטה בסחר העולמי. בעקבות זאת יותר ממחצית מ-141 הספינות של החברה לא הורשו לעגון בנמלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות