אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד חברת החשמל דורש לבטל סגירת יחידות הפחם בחדרה צילום: עמית שעל

ועד חברת החשמל דורש לבטל סגירת יחידות הפחם בחדרה

לכלכליסט נודע כי יו"ר הוועד מיקו צרפתי פנה לראש הממשלה נתניהו בטענה שההחלטה "הרסנית" ורמז שיפנה לבית הדין לעבודה

11.09.2016, 06:53 | ליאור גוטמן

לאחר שתיקה של יותר משבועיים, יו"ר ועד עובדי חברת החשמל דוד (מיקו) צרפתי החל להפעיל לחץ על הממשלה במטרה לעצור את התוכנית להסבת ארבע מתוך שש יחידות הייצור הפחמיות בחדרה לעבודה בגז טבעי ולהוציא את תפעולן מידי חברת החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח צרפתי לרה"מ בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ושר האנרגיה יובל שטייניץ הוא מכנה את ההחלטה "קשה והרסנית", ומוסיף כי היא התקבלה "באופן חד צדדי ומנוגדת להצהרות גורמי המדינה בפני נציגות העובדים ובפני ביה"ד לעבודה".

תחנת הכוח בחדרה, צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח בחדרה | צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח בחדרה, צילום: אלעד גרשגורן

עוד כתב צרפתי כי "טענות נציגות העובדים יובאו בפני הגורמים הרלבנטיים", כלומר הוא רומז על אפשרות לפנות לביה"ד לעבודה ולדרוש את הקפאת המהלך. על המסמך כותבו גם היועמ"ש יוסף שפירא ועו"ד ארנה לין.

לוועד העובדים סכסוך עבודה פתוח מול הנהלת החברה, שטרם מומש באמצעי כלשהו לרבות עיצומים או שביתה. בתחילת החודש שעבר נקראה הנהלת החברה לבית הדין לעבודה לאחר שהוועד נתן הוראה (שבית הדין ביטל מיידית) שלא להכין את הדו"ח הכספי לרבעון השני של 2016. משמעות מהלך הסבת היחידות הפחמיות לגז טבעי, מלבד צמצום הזיהום, היא פיטורים אפשריים של כ־300 עובדים.

מוועד חברת החשמל לא נמסרה תגובה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
יש לשלב טורבינות גז עם היחידות הקיימות כך
יש לשלב טורבינות גז עם היחידות הקיימות כך שהדוודים ישמשו כמחליפי חם שדרכם יזרמו גזי הפליטה של טורבינות הגז והקיטור שיווצר ימשיך לסובב את הטובינות הקיימות שייצרו חשמל.כך נשלש את הספק כל יחידה ובשעת דחק (חוסר בגז) נוכל לחזור ולהפעיל את התחנה בפחם. השיטה הנ"ל מקובלת וידועה כ-Repowering.
Paw  |  11.09.16
6.
עושים לנו הפרד ומשול! זכותנו כאזרחים וכעובדים גם
עושים לנו הפרד ומשול! זכותנו כאזרחים וכעובדים גם לנשום אויר נקי,גם לשמור על העבודה המאורגנת,וגם לזכות לשירות של ייצור והולכת חשמל עי חברה ציבורית שמטרתה לתת שירות טוב לציבור ולא להפריט לחברות פרטיות שמטרתן רווח בלבד! אל תתנו לעשות עליכם סיבוב! רק חברת חשמל גם חזקה וגם ירוקה תבטיח לנו כתושבים ועובדים עתיד בטוח יותר.
Carrot  |  11.09.16
לכל התגובות