אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בונוס ביוגרופ: הצלחה ראשונית בניסוי להשתלת עצם בלסת אדם

חברת הביומד דיווחה כי הליך ההשתלה בדור השני של שתל עצם בהזרקה במשתתף הראשון נמשך כארבעים דקות בלבד והושלם בהצלחה. בניסוי צפויים להשתתף עד 20 מטופלים

11.09.2016, 10:34 | מיקי גרינפלד

בונוס ביוגרופדיווחה על הצלחה של השתלה ראשונה במשתתף הראשון בניסוי הקליני השני להשלמת חסר עצם בלסת - שבועיים לאחר נטילת דגימה של רקמת שומן מהמשתתף.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת הביומד עדכנה לפני כמה שבועות כי גייסה שלושה משתתפים לניסוי קליני להשלמת חסר עצם בלסת העליונה או התחתונה בבני אדם, באמצעות הדור השני של שתל חי של עצם אנושית בהזרקה מתוצרת החברה.

הליך ההשתלה של הדור השני של שתל עצם בהזרקה במשתתף הראשון, החל מתחילת ההרדמה המקומית ועד לסיום הטיפול במשתתף הראשון, נמשך כארבעים דקות בלבד ובוצע בהצלחה ללא כל סטייה מתוכנית ההשתלה.

היעדים הקליניים בניסוי הקליני השני להשלמת חסר עצם בלסת (Phase I/II)  הם בחינת בטיחות השימוש בדור השני של שתל עצם בהזרקה ובחינת יעילות השימוש בדור השני של שתל עצם בהזרקה, להשלמת חסר עצם בלסת.

הניסוי הקליני  מתבצע בישראל ועשויים להשתתף בו עד 20 מטופלים, גברים ונשים, בגילאי 18-70. תקופת המעקב הרפואי תארך שישה חודשים ממועד ביצוע ההשתלה בכל מטופל. החברה עשויה להאריך את תקופת המעקב הרפואי, על פי שיקוליה.

 

שתל העצם בהזרקה, נשלח ממרכז הייצור של החברה אל המרכז הרפואי שבו מתבצעת ההשתלה במטופל, כאשר הוא נתון במזרק, מוכן להזרקה. השתלת שתל העצם בהזרקה הינה הליך כירורגי אשר לביצועו נדרשת כמות ורמה מופחתים הן של הפרוצדורות הקליניות, והן של הצוות הרפואי והמתקנים הדרושים לשם ביצוע ההשתלה. לאור זאת עשוי השתל להאיץ את קצב השיקום של המטופל הנזקק להשלמת חסר עצם.

הדור השני של שתל עצם בהזרקה, מאופיין בכך שהוא מיוצר בחברה בתוך פרק זמן קצר יותר, במעורבות מופחתת של כוח אדם, בעלות מופחתת של הייצור ובהתאמה לייצור תעשייתי המוני (Mass Production), בהשוואה לדור הראשון של שתל עצם בהזרקה.

מייסד ומנכ"ל בונוס ביוגרופ שי מרצקי, צילום: אדוארד קפרוב מייסד ומנכ"ל בונוס ביוגרופ שי מרצקי | צילום: אדוארד קפרוב מייסד ומנכ"ל בונוס ביוגרופ שי מרצקי, צילום: אדוארד קפרוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות