אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציבור ממשיך לברוח מקרנות הנאמנות: פדה 4.5 מיליארד שקל ברבעון השני צילום: בלומברג

הציבור ממשיך לברוח מקרנות הנאמנות: פדה 4.5 מיליארד שקל ברבעון השני

עיקר הפדיונות בקרנות הנאמנות היו באג"ח אך גם במניות נמשכו הפדיונות. לפי בנק ישראל, סך כל תיק הנכסים של הציבור עלה ברבעון השני ב-26 מיליארד שקל ועמד בסוף יוני על 3.34 טריליון שקל

11.09.2016, 12:31 | מיקי פלד

הציבור המשיך לברוח מקרנות הנאמנות ברבעון השני של השנה, כך עולה מסקירה של בנק ישראל. ברבעון השני פדה הציבור 4.5 מיליארד שקל נטו (הנפקות פחות פדיונות בניכוי דיבידנד) מקרנות הנאמנות השונות, ובניכוי שינויים במחירי הקרנות ירדו שווי היתרות של הציבור בקרנות הללו ב-2.5 מיליארד שקל. עיקר הפידיונות נטו של קרנות הנאמנות התרכזו באג"ח השקליות בארץ (2.4 מיליארד שקל, בקרנות הכספיות (2.3 מיליארדי שקל), ובאג"ח מדינה (800 מיליון שקל).

לעומת זאת קרנות המתמחות באג"ח חברות בארץ ראו עודפי הנפקות בסך של 1.39 מיליארד שקל, עלייה של 4.8%. גם קרנות הנאמנות שמתמחות במניות בארץ ובחו"ל ספגו פדיונות נטו, זה הרבעון הרביעי ברציפות, בסך של 230 מיליון שקל. סך כל היקף התיק המנוהל באמצעות קרנות נאמנות ישראליות עמד בסוף יוני על 214.7 מיליארד שקל, כ-6.4% מסך תיק הנכסים של הציבור.

קראו עוד בכלכליסט

סך כל תיק הנכסים של הציבור עלה ברבעון השני , צילום: שאטרסטוק סך כל תיק הנכסים של הציבור עלה ברבעון השני | צילום: שאטרסטוק סך כל תיק הנכסים של הציבור עלה ברבעון השני , צילום: שאטרסטוק

סך כל תיק הנכסים של הציבור עלה ברבעון השני ב-26 מיליארד שקל ועמד בסוף יוני על 3.34 טריליון שקל. העלייה ברביע זה, נבעה בעיקר מעלייה ביתרת המזומן והפיקדונות (כ-21.4 מיליארד שקל, עלייה בשיעור של 1.9%) ובאג"ח הממשלתי (11.7 מיליארד שקל, 1.6%), ולעומת זאת חלה ירידה בשווי המניות בארץ (כ- 18 מיליארד שקל, 3.7%) ובמק"מ (כ-5.6 מיליארד שקל, 9.4%). משקל תיק הנכסים הפיננסיים של הציבור ביחס לתוצר ירד מעט, בשיעור של 3 עשיריות האחוז, אך עדיין מדובר על ירידה מצטברת של 15.2% ב-12 החודשים האחרונים. ברבעון הזה, לפחות , הסיבה לכך היא סבירה – התוצר עלה בקצב גבוה יותר מאשר קצב עליית תיק הנכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות