אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטריה: הבחירות החוזרות לנשיאות צפויות להידחות; הסיבה - דבק מקולקל צילום: אי פי איי

אוסטריה: הבחירות החוזרות לנשיאות צפויות להידחות; הסיבה - דבק מקולקל

תלונות על מעטפות הצבעה שלא ניתן לסגור כראוי עשויות להוביל לדחיית הבחירות. שר הפנים, וולפגנג סובוטקה, מתוכנן להכריז על כך רשמית מחר

11.09.2016, 13:26 | שירות כלכליסט

הבחירות החוזרות לנשיאות אוסטריה, בהן מתמודדים אלכסנדר ואן דר בלן ונורברט הופר, שאמורות להתקיים ב-2 באוקטובר - צפויות להידחות בשל בעיה טכנית. זאת בשל תלונות על דבק שלא פועל במעטפות ההצבעה בדואר. שר הפנים וולפגנג סובוטקה מתוכנן להכריז על כך רשמית מחר (ב').

ביום שישי הודה כי אין סבירות גבוהה שיוכלו לפתור את הבעיות עד למועד המתוכנן של הבחירות. "אם לא ניתן לבצע את הבחירות כראוי בשל בעיה בייצור, אז זו האחריות שלנו לשקול במהירות דחייה", אמר. עוד הוסיף כי ביקש הבהרות מחברת הדפוס.

התלונות, שנאספו בימים האחרונים, דיברו על בעיה בסגירת מעטפות ההצבעה שנשלחו בדואר, שעלולה לגרום לפסילת הקולות.

המועמדים לנשיאות אוסטריה מימין נורברט הופר ואלכסנדר ואן דר בלן, צילום: אי פי איי המועמדים לנשיאות אוסטריה מימין נורברט הופר ואלכסנדר ואן דר בלן | צילום: אי פי איי המועמדים לנשיאות אוסטריה מימין נורברט הופר ואלכסנדר ואן דר בלן, צילום: אי פי איי

הבחירות המדוברות הן למעשה שידור חוזר של הבחירות ממאי, אז זכה ואן דר בלן בהפרש קל של 31 אלף קולות בלבד. אולם, התוצאות בוטלו ביולי בעקבות ערעור שהגישה מפלגת החירות, מפלגת הימין הקיצוני אליה משתייך הופר, לבית המשפט הגבוה שהורה על קיום בחירות חוזרות.

ואן דר בלן הסוציאליסט לשעבר, רץ כמועמד עצמאי. הוא אמר במסיבת עיתונאים שכינס אתמול כי הוא מוכן לדחייה, אך הוסיף כי הוא "מקווה שהבחירות עדיין ייצאו לדרך כמתוכנן". לעומת זאת, הופר קרא לקיום הבחירות בלי ההצבעות בדואר ולפיטוריו של האחראי מטעם המפלגה הסוציאל דמוקרטית על ארגון הבחירות. "האם אנחנו באמת חיים ברפובליקת בננות?" תהה היינץ-כריסטיאן שטראכה שעומד בראש המפלגה, הידועה בהתנגדותה להגירה.

על פי דיווחים באוסטריה, נשקלים כעת תאריכים חלופיים בין נובמבר וינואר.

תפקיד הנשיאות באוסטריה הוא תפקיד טכסי בעיקרו, אף שלנשיא יש את הסמכות לפזר את המועצה הלאומית – הבית התחתון והחזק יותר בפרלמנט – וכתוצאה מכך להוביל לבחירות כלליות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות