אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש הממשלה הקים צוות לטיפול במחסור בעובדים בהייטק צילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה הקים צוות לטיפול במחסור בעובדים בהייטק

צוות שרים מיוחד שכולל את שר האוצר, שר החינוך, שר הפנים, שרת הקליטה ושר המדע יטפל במחסור בעובדים בתעשיית ההייטק על ידי הכשרת עובדים לצד מתן תמריצים לעולים חדשים שייפנו לענף

11.09.2016, 14:11 | רוני זינגר

הדיווחים על מחסור בעובדים בתעשיית ההייטק הגיעו גם לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהחליט להקים צוות שרים לטיפול במחסור כוח האדם בענף.

קראו עוד בכלכליסט

בראש הצוות יעמוד ראש הממשלה, והוא יכלול גם את שר האוצר והכלכלה משה כחלון, שר החינוך נפתלי בנט, שר הפנים אריה דרעי, שרת הקליטה סופה לנדבר ושר המדע אופיר אקוניס. חבר נוסף בצוות יהיה יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי.

בינימין נתניהו: "מנוע הצמיחה של מדינת ישראל", צילום: אלכס קולומויסקי בינימין נתניהו: "מנוע הצמיחה של מדינת ישראל" | צילום: אלכס קולומויסקי בינימין נתניהו: "מנוע הצמיחה של מדינת ישראל", צילום: אלכס קולומויסקי

הוועדה תפעל בשני מישורים: הכשרת עובדים, מהנדסים וטכנאים בישראל, ובמקביל- מתן תמריצים לעולים חדשים שיעבדו בענף ההייטק. הצוות מוקם בהמשך לתוכנית שמגובשת במשרד ראש הממשלה ועוסקת בקידום ענף ההייטק הישראלי. כך, בין היתר, אושרה הנפקת כמה מאות ויזות עבודה מיוחדות עבור מהנדסי תוכנה שיבקשו להגיע לישראל לעבוד בחברות הייטק. על פי ההערכה מרבית העובדים צפויים להגיע מהודו.

כעת מוקם צוות השרים המיוחד מיוחד שיגבש חבילה של תמריצים לעבודה בתחום וכן מסלולי הכשרה לעובדים, תוך הרחבת ההשקעה במכללות העוסקות בתחום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום:  "ההייטק הוא מנוע צמיחה וקדמה חשוב מאוד למדינת ישראל. בקהילות היהודיות בעולם נמצאים אנשים מוכשרים מהמעלה הראשונה, ועלינו לעשות כל שנדרש להביאם לישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
איזה כיף - מקימים עוד וועדה. יוצאים בספנים
איזה כיף - מקימים עוד וועדה. יוצאים בספנים בזמן שביבי שיחד את דרעי ב 300 מליון ש"ח מתקציב רשות החדשנות. תקציב שהיה יכול לעזור לסטארטאפים להשיג עובדים ישראליים איכותיים בתחרות מול חברות הענק שמושכות את כל כוח האדם האיכותי בהצעות שכר שקשה לחברות הקטנות להתחרות בהם.
Clover  |  12.09.16
17.
ממש לא ברור. מצד אחד מפטרים בשקט ובכמויות,
ממש לא ברור. מצד אחד מפטרים בשקט ובכמויות, לאחר מכן מדברים על מחסור?? תדאגו קודם לבעלי הנסיון והיכולת ותשאירו אותם במעגל העבודה שימשיכו לטפח ולפתח ולהקרין על סביבתם אנרגיה חיובית ובשלות ביחד עם דור הביינים שעתידו לפניו. 
Toast  |  12.09.16
לכל התגובות