אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאבקי הכוח נמשכים: דירק' כלכלית י-ם דוחה הצעת זהר לוי לרכישת מבני תעשיה

מאבקי הכוח נמשכים: דירק' כלכלית י-ם דוחה הצעת זהר לוי לרכישת מבני תעשיה

הדירקטוריון לא נימק את התנגדותו להצעה. בעניין ההצעה של האחים סיידוף לרכישת כלכלית ירושלים החליטו חברי מועצת המנהלים לשמור על עמדה ניטראלית

12.09.2016, 10:15 | אורן פרוינד

פרק נוסף במאבקי השליטה בכלכלית ירושלים: דירקטוריון החברה מפרסם היום (ב') עמדה רשמית לגבי הצעתה של חברת סאמיט שבשליטת זהר לוי לרכוש מידי כלכלית ירושלים 39% ממניות החברה הבת מבני תעשייה ולבנות גרעין שליטה משותף.  

קראו עוד בכלכליסט

הדירקטוריון של כלכלית ירושליםבראשות רון בארי (נציגו של זהר לוי בדירקטוריון), הודיע היום כי הוא מתנגד להצעה של סאמיטאולם לא סיפק נימוקים. הדירקטוריון של כלכלית ירושלים כולל שלושה נציגים מטעם סאמיט מתוך תשעה חברי דירקטוריון.

לפני כשבועיים הגישה סאמיט הצעה לכלכלית ירושלים לרכישת מחצית מניות מבני תעשיהשבבעלותה. 78.4%, כך שלאחר ההצעה יתחלקו שתי החברות באחזקה שווה במבני, 39% כ"א. סאמיט עצמה מחזיקה ב-19.4% מכלכלית ירושלים.

לגבי ההצעה של האחים סיידוף, ישראלים לשעבר שמתגוררים בארה"ב שהציעו לפני שבועיים לרכוש את השליטה (28%) בחברה תמורת 533 מיליון שקל, הדירקטוריון הודיע כי "אין הוא יכול לחוות דעה בדבר כדאיותה של הצעת הרכש". האחים סיידוף הציעו לרכוש את מניות החברה במחיר הנמוך ב-12% ממחיר השוק בבורסה ערב ההצעה ובמחיר הנמוך ב-17% מהמחיר הנוכחי של מניית כלכלית ירושלים הנוכחי בשוק.

בדירקטוריון כלכלית ירושלים התייחסו בהחלטתם למחיר ההצעה הנמוך ולעובדה שמדובר בחברה שאינה מוכרת בשוק הישראלי. על רקע אלו, פנו בשבוע שעבר נציגי הדירקטוריון לאחים סיידוף וביקשו מהם מידע אודות הפעילות שלהם, הכוונות שלהם לגבי החברה והאם הם מתכוונים לשפר את מחיר הצעת הרכש. תשובה לגבי מחיר הצעת הרכש לא התקבלה והאחים סיידוף הסתפקו בהעברת מידע כללי על החברה שלהם ופעילות העבר שלהם בארה"ב.

"הקבוצה הינה קבוצה עסקית איתנה העוסקת בעיקר בנדל"ן ופיננסים בארצות הברית ובמהלך השנים רכשה הקבוצה אלפי נכסי נדל"ן לבעלותה הכוללים אלפי יחידות דיור, משרדים וכו'. לקבוצה יכולות פיננסיות גדולות וניסיון עשיר ברכישת, פיתוח, ייזום, מגוון פרויקטי נדל"ן. הקבוצה מנהלת בעצמה את הנדל"ן שבבעלותה", נכתב בתשובה לדירקטוריון.

התשובה הזו לא סיפקה את נציגי הדירקטוריון של כלכלית ירושלים ואלו נפגשו בשבוע שעבר עם תמיר כהן, דירקטור של האחים סיידוף ונציגם בישראל. גם הוא לא סיפק להם מידע מספק ועל כן החליטו לפרסם בסופו של דבר עמדת ניטראליות. ב

בין הנימוקים להחלטה מציין הדירקטוריון שהאחים סיידוף לא סיפקו הסבר לגבי קביעת מחיר הצעת הרכש כמו גם מידע מפורט לגבי פעילות החברה והכוונות העתידיות שלהם לגבי כלכלית ירושלים. זהר לוי, חבר בדירקטוריון של כלכלית ירושלים מטעם סאמיט, לא לקח חלק בהחלטה מחשש לניגוד עניינים.

זוהר לוי זוהר לוי זוהר לוי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות