אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד לתיאום בין חברות בשוק הגז הביתי; בין הנחקרות - פזגז שבשליטת פז צילום: גיל נחושתן

חשד לתיאום בין חברות בשוק הגז הביתי; בין הנחקרות - פזגז שבשליטת פז

במסגרת חקירת רשות ההגבלים, שהפכה היום לגלויה, נערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדי החברות הנחקרות, ונעצרו מספר חשודים. על פי ההערכות חלק מהחשודים יובאו להארכת מעצר כבר במהלך היום

12.09.2016, 11:36 | ליאור גוטמן

רשות הגבלים העסקיים הודיעה הבוקר (ב') על חקירה גלויה בעניין תיאום חברות הפועלות בשוק הגז הביתי (גפ"מ - גז פחממני מעובה). לדברי הרשות נערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדי החברות הנחקרות, ונעצרו מספר חשודים על פי צווי בית המשפט. על פי ההערכות חלק מהחשודים יובאו להארכת מעצר כבר במהלך היום, כאשר לאחר הארכת המעצר ניתן יהיה לפרסם את שמם של חלק מהמעורבים.

במקביל הודיעה חברת פזגז שבשליטת פז בדיווח לבורסה כי הבוקר הגיעו חוקרים מטעם רשות ההגבלים, לצורך איסוף מסמכים וזימון מספר מנהלים של פזגז לחקירה.

קראו עוד בכלכליסט

שוק הגז הביתי "סוחב" על גבו כשלי ריכוזיות מזה כשני עשורים. במשק האנרגיה יודעים לספק שארבע החברות הגדולות - פזגז, סופרגז, דורגז ואמישראגז - מחזיקות יחדיו כ-85% מהשוק. החקירה הנוכחית אינה הראשונה בתחום: בתחילת העשור הקודם הכריזה הרשות להגבלים עסקיים על קרטל בתחום, במסגרתו ארבע החברות "חילקו" את השוק בניהן ואף תאמו לכאורה מחירים. נגד חלק מהמעורבים אז, חברות או מנהלים שרובם לא פועל כיום בשוק, הוגשו כתבי אישום ונגזרו עבודות שירות וקנסות במיליוני שקלים.

אילוסטרציה, צילום: אביגיל עוזי אילוסטרציה | צילום: אביגיל עוזי אילוסטרציה, צילום: אביגיל עוזי

חוק ההסדרים האחרון ניסה לעשות סדר בשוק עם תקנות חדשות שמקלות על מעבר מספק לספק כמו גם הורדה של עלויות השימוש השוטף בתחום הפקדון על מכלים. עם זאת, משרד האוצר לא מטיל פיקוח על מחיר הגז, שמשמש בעיקר משקי בית, תעשייה וכלי רכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
אנרגיה מים בנקים בינוי כמו צבא חייבים להיות
אנרגיה מים בנקים בינוי כמו צבא חייבים להיות בבעלות בלעדית של המדינה ובניהול אזרחי אחרת המונופולים והפירמידות ימשיכו להזיק לכלכלה לחברה ולצדק כל מונול שנוצר יועובר לניהול המדינה בילבד וכך יחולק הנטל והרווח הכלכלי במצב שווה לכלל האוכלוסיה
Goggles  |  12.09.16
לכל התגובות