אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלאי הקוקוס באיים הקאריביים הולך ואוזל צילום: גטי אימג'

מלאי הקוקוס באיים הקאריביים הולך ואוזל

סופות, בצורת ומחלות שתקפו את הגידולים הביאו לצניחה של 17% ביבול מאז 1994. זאת בשעה שהקוקוס ומוצריו רושמים שיאי ביקוש בעולם המערבי

12.09.2016, 12:54 | שירות כלכליסט

בעיתוי הגרוע ביותר שיכול להיות, אספקת אגוזי הקוקוס מהאיים הקאריביים מתחילה לאזול.

הקוקוס ומוצריו הגיעו כיום לשיאים חדשים של ביקוש בעולם המערבי. רשת הקפה "סטרבאקס", לדוגמא, החלה להציע חלב קוקוס כתחליף לחלב פרה במשקאותיה, ואילו הזמרת ריהאנה מהללת את מי הקוקוס במשקה אנרגיה לספורטאים. מחירו של שמן הקוקוס זינק ביותר מ-50% בשנה האחרונה.

עצי קוקוס בקאריביים, צילום: גטי אימג עצי קוקוס בקאריביים | צילום: גטי אימג' עצי קוקוס בקאריביים, צילום: גטי אימג

הקאריביים הם כמעט שם נרדף לקוקוס ולאור זאת, ניתן היה לצפות שהמגדלים יירשמו לזכותם רווחים נאים. אולם לא כך הדבר. סופות, בצורת ומחלה התוקפת את הגידולים מחקו חוות קוקוס שלמות. המגדלים לא השקיעו בעצי קוקוס חדשים או בדשנים כדי לשפר את היבול. כעת מספר המטעים בקאריביים הצטמצם בכ-17% מאז 1994. כך לפי נתונים שבידי ארגון המזון והחקלאות של האו"ם.

"אפשר בהחלט לומר כי בקצב הנוכחי, מלאי הקוקוסים הולך ואוזל בקאריביים", אמר ל"אנידיפנדנט" קומפטון פול, מתאם התוכנית לגידולי קוקוס במכון למחקר ולפיתוח חקלאי בטרינידד.

בחוף הצפוני של הרפובליקה הדומיניקאנית, תפוקת הקוקוסים צנחה ב-60% בתוך שני עשורים. כך על פי איגוד המגדלים המקומי. אולם, הכמות אינה הבעיה היחידה – רבים מהאגוזים הנקטפים הם בעלי איכות ירודה מכדי לעשות בהם שימוש. החקלאים אינם מפיקים די אגוזים איכותיים.

אף אחד לא צפה את המחסור ההולך וגדל – לפני שני עשורים הביקוש הגלובלי לקוקוס ומוצריו הידלדל בשל אזהרות רפואיות שהשמן תורם לסתימת עורקים. מחירו של האגוז צנח לרמה כמעט אפסית ורוב האגוזים לא נקטפו כלל.

כיום, עם ממצאים חדשים התומכים ביעילותו הרפואית של האגוז ומוצריו, הביקוש גואה ובייחוד למשקה על בסיס מי קוקוס, העשיר באשלגן ובאלקטרוליטים. על פי תחזיות של חברת המחקר "טכנביו", תעשיית משקאות הקוקוס צפויה להגיע להיקף של 4 מיליארד דולר עד 2019.

בין הידוענים שקפצו על הטרנד, הם ריהאנה והשחקו מת'יו מקונהי, שהינם בין המשקיעים של חברת "ויטה קוקו", המייצרת משקאות קוקוס מובילים והמפצחת 1.6 מיליון אגוזים ליום. על פי הערכות החברה, השוק האמריקאי מגיע כבר ל-1.2 מיליארד דולר.

"אנו מתמקדים בפיתוח מוצרים חדשים המבוססים על קוקוס. אנו רוצים שהחברה תהיה לקוקוס מה שחברת Dole הינה לאננס", אמר ארתור גלגו, דובר החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות