אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 CTERA  גייסה 25 מיליון דולר צילום: תומי הרפז

CTERA גייסה 25 מיליון דולר

החברה הישראלית מספקת מערכות אחסון נתונים מבוססות מחשוב ענן ועובדת בין השאר עם משרד ההגנה האמריקאי. את הגיוס הנוכחי הובילה קרן הון הסיכון בסמר יחד עם קרן וינטג' והוא מביא את סך ההשקעות בחברה לכ-70 מיליון דולר

13.09.2016, 08:27 | מאיר אורבך
סיטרה גייסה היום (ג') 25 מיליון דולר בסבב שהובילה קרן הון הסיכון בסמר יחד עם קרן וינטג', שהצטרפה כמשקיע חדש. סבב גיוס זה מביא את סיטרה להיקף מימון כולל של כ-70 מיליון דולר. הגיוס ישמש להגדלת החברה על מנת לתמוך בביקוש הגובר למוצריה. החברה מעסיקה כיום כ-150 עובדים בישראל ובעולם. בין המשקיעים שהשקיעו בחברה בעבר בנצ'מרק, ונרוק וסיסקו,

קראו עוד בכלכליסט

סיטרה הוקמה ב־2008 על ידי לירן אשל וזוהר קאופמן ומעסיקה כ-150 עובדים בפתח תקווה והשאר באירופה, ארה"ב וקנדה. החברה מציעה פתרון אחסון ענן מאובטח לארגונים. מוצריה מאפשרים לחברות גדולות וספקי שירותי IT להשיק ולנהל פתרונות לאחסון, גיבוי ושיתוף מאובטח של קבצים על-גבי תשתית ענן לפי בחירתן מבלי להיחשף לסכנות הגלומות בשירותי ענן שיתופיים.

מייסדי סיטרה, צילום: תומי הרפז מייסדי סיטרה | צילום: תומי הרפז מייסדי סיטרה, צילום: תומי הרפז

בחודש יוני האחרון הכריזה סיטרה על זכייתה במכרז לאספקת מערכת ענן פרטי לשיתוף קבצים עבור משרד ההגנה האמריקאי. במסגרת זו, פתרונות סיטרה משולבים בחלק מפרויקט בשווי כולל של 427 מיליון דולר לשדרוג מערך האחסון של DISA, סוכנות המידע של משרד ההגנה האמריקאי, המספקת שירותי מחשוב ואבטחת מידע לגופים פדרליים שונים, בהם משרד ההגנה, צבא ארה"ב, הבית הלבן ועוד.

הפרויקט מצטרף לשיתופי פעולה נוספים של החברה עם ארגונים מובלים בעולם כגון, מדינת טקסס, בנק סנטאנדר, וקבוצת האופנה לואי ויטון. כמו כן, בשנה החולפת סיטרה הרחיבה את שותפויותיה עם ענקיות טכנולוגיה עולמיות בהן IBM, Amazon, HP,EMC, NetApp, ו-Western Digital.

"ארגונים כיום מחפשים לבצע מודרניזציה בתשתיות הנתונים שלהם, ולסיטרה יש את היכולת לספק כלים מאובטחים המציעים גישה מהירה וגלובלית למידע של הארגון", אומר מייסד ומנכ"ל CTERA, לירן אשל. 

לפי חברת המחקר Zirra, מכירות סיטרה עלו באופן משמעותי, והיא הודיעה על צמיחה של 230% בהכנסותיה בשנת 2015. לפי ההערכה, הצמיחה הגדולה של סיטרה נעשתה בין השאר הודות לשינוי אסטרטגי במערך המכירות שכלל הבאת בכירים מנייס ופנייה גם ללקוחות בינוניים. החברה זכתה להכרהמצד התעשייה, ובפרט מגופים כמו גרטנר, דלויט, פרסי גולדן ברידג' ו- MVP. כיום, יש לה כ- 25 אלף לקוחות ברחבי העולם אחרי שפתחה משרדים בצרפת, גרמניה, ספרד, איטליה ואוסטרליה.

עם זאת, בפני סיטרה עומדים גם אתגרים לא מעטים. היא נחשבת לשחקנית מובילה, אך כזו שהיצע המוצרים שלה צר יותר מאשר זה של מתחריה כמו למשל של Avere. גם ענקיות כמו ריברסד, StorSimple או TwinStrata נחשבות למתחרות והן נרכשו לאחרונה על ידי ענקיות טכנולוגיה, מה שעשוי לסמן אולי גורל דומה עבור סיטרה בזמן הקרוב. רוכשות בתחום בו פעילה סיטרה, שוק ניתוב אחסון הענן (Cloud Storage Gateway) צפוף מאוד בחברות, כ-150 במספר, מהן ענקיות כגון מיקרוסופט, HP, אמזון ודרופבוקס, כל אחת מהן עשויה להיות רוכשת פוטנציאלית לסיטרה.

לפני הגיוס הנוכחי הוערך שוויה על פי Zirra בכ-150 מיליון דולר, וכעת היא מוערכת בכ-250-200 מיליון דולר אחרי הכסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות