אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדקה ה-90: בוטלה השביתה במעונות היום שתוכננה למחר צילום: דודו בכר

בדקה ה-90: בוטלה השביתה במעונות היום שתוכננה למחר

זאת לאחר פגישה בין ראשי הארגונים המפעילים את המעונות לבין שר העבודה והרווחה חיים כץ; בין השאר סוכם על תוספת תקציבית של 60 מיליון שקל

12.09.2016, 17:32 | ספי קרופסקי

בתום פגישה נוספת שהתקיימה הערב בין ראשי הארגונים המפעילים את מעונות היום לשר העבודה והרווחה חיים כץ הגיעו הצדדים להסכמות והמוסדות לא ישבתו מחר בבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

כץ מסר כי הוא "מברך על ההסכמות. המטפלות נותנות לב ונשמה ואנו מחויבים לתגמל אותן בהתאם. בכוונתי להמשיך ולפעול לחיזוק המערכת באמצעות הקצאת משאבים לבניית מעונות ותגבור המערכת בכוח אדם איכותי״.

שר האוצר, משה כחלון, מסר: "מדובר בהסכם ערכי, מוסרי והוגן ששם במרכז את המטפלות הצעירות שמחנכות את הילדים שלנו בתחילת דרכם. ההסכם שם דגש גם על דבר חשוב לא פחות - בטיחות הילדים במעון. אני שמח שהצלחנו להגיע להסכם מבלי שהגענו לשביתה אשר ממנה היו נפגעים ההורים והמשק".

מעון ויצו, צילום: עמית שאבי מעון ויצו | צילום: עמית שאבי מעון ויצו, צילום: עמית שאבי

במסגרת ההסכם נקבע כי תינתן תוספת ישירה למטפלות בתחילת דרכן בסך של כ-400 שקל לחודש. כמו כן, תינתן תוספת ממוצעת ליתר המטפלות בסך של כ-300 שקל השנה, ו-400 שקל בשנת 2019.

כמו כן, סוכם כי תועבר באופן מיידי תוספת בסך של 70 מיליון שקל לטובת שיפוצים ושיפור הבטיחות במעונות וכי הארגונים יקבלו סך של 20 מיליון שקל נוספים בכל אחת מהשנים 2017-218 עבור המשך שיפור המבנים והבטיחות במעונות היום.

 

במקביל, תעריף מעונות היום יעודכן לטובת מימון התוספת לעלות השכר. בעבור ההטבות הללו התחייבו העובדים לא לפתוח בעיצומים או בשביתה למשך 3 שנים מחתימת ההסכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות