אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גניבות רכבים חדשים זינקו ב־53% באוגוסט צילום: עמית שעל

גניבות רכבים חדשים זינקו ב־53% באוגוסט

ל"כלכליסט" נודע כי חלה עלייה בגניבות רכב חדש לעומת יולי אף שכלל גניבות הרכב דווקא ירדו ב־15% באותה תקופה

13.09.2016, 07:47 | תומר הדר

שיא חדש של גניבות רכבים חדישים, שגילם אינו עולה על ארבע שנים, נרשם באוגוסט האחרון, כך עולה מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי "כלכליסט". לפי נתוני המשטרה, באוגוסט לבדו נגנבו בישראל 245 רכבים חדישים מסוגים שונים. מדובר בעלייה של עשרות אחוזים ביחס ליתר חודשי השנה, ושל 53% מיולי האחרון, שבו נגנבו 160 מכוניות.

קראו עוד בכלכליסט

גורמים במשטרת ישראל מסבירים כי הסיבה העיקרית לעלייה בגניבות הרכבים החדישים היא ירידה ברמת הכוננות של המשטרה, לצד עלייה חדה ברמה הטכנולוגית של הגנבים, שפיתחו ושדרגו אמצעי פריצה חדשים הקשורים במחשבי רכב ובטכניקות למיסוך של מערכות איתור.

קיה ספורטאז קיה ספורטאז', הרכב החדש הנגנב ביותר באוגוסט קיה ספורטאז

הרכב החדיש הנגנב ביותר בישראל הוא קיה ספורטאז', שממנו נגנבו 30 יחידות.במקום השני נמצאת טויוטה קורולה עם 21 יחידות שנגנבו, ורכב הכביש־שטחיונדאי IX35 נמצא במקום השלישי עם 17 גניבות.

לפי המשטרה, הרכבים החדישים הנגנבים ביותר הם רכבי הכביש־שטח בשל דרישה לחלקי חילוף בישראל לרכבים שנפגעו. בנוסף, בשטחי הרשות הפלסטינית קיים גם ביקוש ניכר לחלקי חילוף עבור רכבים אלו המיובאים כמשומשים לשטחי הרשות ישירות מקוריאה.

עם זאת, למרות העלייה הניכרת בגניבות רכבים חדשים, בסך הכל גניבות כלל הרכבים נמצאות במגמת ירידה: בעוד בשמונת החודשים של השנה הנוכחית נגנבו בישראל 8,453 רכבים, בתקופה המקבילה אשתקד נגנבו 10,907 רכבים - ירידה של 22.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
כ-15000 מכוניות בשנה * 150000 ש"ח למכונית זה:
כ-15000 מכוניות בשנה * 150000 ש"ח למכונית זה: 2.2 מיליארד שקל בשנה.   שוב לכל כבדי השמיעה: מדינת ישראל (אתה ואני) מדממת בכל שנה 2.2 מיליארד שקל.   השתגענו לגמרי !!! את זה כולנו משלמים בעיקר דרך הפרמיות המטורפות לחברות הביטוח.   אתם יודעים כמה בתי חולים ובתי ספר אפשר לבנות עם סכום כזה? בכמה משפחות נזקקות אפשר לתמוך? כמה כבישים לתקן?.....   פתרון:  חוק בכנסת מספר 1: חברות הביטוח יקימו על חשבונן כוח מיוחד שמטרתו חיסול הבעיה.    חוק בכנסת מספר 2: הורדת הפרמיות לביטוח ב 40% לאלתר.   הכוח יורכב מ- 300 יוצאי יחידות קרביות, משכורות מכובדות , ציוד חדיש + מסוקים+ נשק חם. (יעלה פחות מעשירית מהסכום הדימיוני הנ"ל). שלא להזכיר: 20 מיליארד שקל מתוך 40 מיליארד שהחברות ביטוח גובות מאיתנו הנהגים לא חוזר עלינו !! אני מבטיח שתוך חודש מספר הגנבות רכב ירד פי 10.   מתאים לכם? יש חבר כנסת שמוכן להרים את הכפפה?
Wrench  |  13.09.16