אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בואינג: התרחבות מעמד הביניים בסין תקפיץ את הזמנות המטוסים במדינה למעל לטריליון דולר צילום: רויטרס

בואינג: התרחבות מעמד הביניים בסין תקפיץ את הזמנות המטוסים במדינה למעל לטריליון דולר

כך, שישית מהביקוש למטוסים חדשים יגיע מסין לבדה, כך לפי תחזית יצרנית המטוסים ל-20 השנים הקרובות

13.09.2016, 10:47 | שירות כלכליסט

בואינג מאמינה שהביקוש למטוסים בסין יעלה בשני העשורים הבאים, זאת על רקע התרחבות מעמד הביניים שתוביל לעלייה בטיסות פנאי ועסקים. יצרנית המטוסים מעריכה כי הביקוש בסין יסתכם בהזמנת 6,810 מטוסים בשווי 1.025 טריליון דולר, שיהפכו אותה למדינה הראשונה בעולם ששווי שוק התעופה בה עולה על טריליון דולר. בבואינג העריכו עוד כי 39,620 מטוסים חדשים בשווי מוערך של 5.9 טריליון דולר ימסרו ברחבי העולם ב-20 השנים הבאות. 

קראו עוד בכלכליסט

תיירים סינים. המדינה עוברת לכלכלה מבוססת על צריכה, צילום: asia news תיירים סינים. המדינה עוברת לכלכלה מבוססת על צריכה | צילום: asia news תיירים סינים. המדינה עוברת לכלכלה מבוססת על צריכה, צילום: asia news

מדובר בעלייה בתחזית לעומת השנה שעברה, אז חזו בחברה כי סין תזדקק ל-6,330 מטוסים חדשים בשווי כולל של 950 מיליארד דולר בשני העשורים הבאים.

"סין נמצאת בשלבי מעבר לכלכלה המבוססת על צריכה, ותעשיית התעופה תהיה בעלת תפקיד מרכזי בפיתוח הכלכלי שלה", מסר רנדי טינסת', סגן נשיא לשיווק בחטיבת המטוסים המסחריים של בואינג. "להערכתנו, תנועת הנוסעים תצמח בשיעור שנתי של 6.4% בסין לאורך 20 השנים הבאות".

על פי התחזית של בואינג, המתייחסת לתקופה עד 2035, מתוך כלל המטוסים להם תזדקק סין, 5,110 יהיו מטוסים צרי גוף חדשים, שייצגו 75% מהמשלוחים של מטוסים חדשים. במקביל, צי המטוסים רחבי הגוף ישלש את עצמו ויחייב 1,560 מטוסים חדשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות