אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט ישראלי: קווליטסט נמכרת לפי שווי של 300 מיליון שקל צילום: shutterstock

בלעדי לכלכליסט

אקזיט ישראלי: קווליטסט נמכרת לפי שווי של 300 מיליון שקל

מרלין אקוויטי פרטנרס תרכוש 75% מהחברה תמורת כ-225 מיליון שקל. קווליטסט הוקמה על ידי אלי מרגולין ואייל זילברמן וקדמה רכשה את אחזקותיה ב-2011. היא נחשבת לחברת בדיקת התוכנה הגדולה בישראל והשנייה בגודלה בעולם

13.09.2016, 11:33 | גולן חזני

חברת בדיקות התוכנה קווליטסט נמכרת לקרן מרלין אקוויטי פרטנרס לפי שווי של 300 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי קרן קדמה שהחזיקה ב-50% מהמניות ואחד המייסדים אלי מרגולין ימכרו את כל אחזקותיהם בחברה, ואילו אייל זילברמן, המייסד השני, ישאר בתפקידו כמנכ"ל וימשיך להחזיק בכ-20% מהמניות.

קראו עוד בכלכליסט

מרלין, המנהלת נכסים בהיקף 3 מיליארד דולר, תרכוש מניות בהיקף של כ-75% מהחברה ותשלם כ-225 מיליון שקל. קווליטסט הוקמה בסוף שנות ה 90 ע"י זילברמן ומרגולין וקדמה רכשה את אחזקותיה ב-2011 לפי שווי של 45 מיליון שקל.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

קדמה המנוהלת על ידי אורי עינן גלעד הלוי וגלעד שביט, רושמת רווח של 125 מיליון שקל, פי 5 על ההשקעה תוך חמש שנים. היא תקבל כ-150 מיליון שקל.

קווליטסט היא חברת בדיקות התוכנה הגדולה בישראל והשנייה בגודלה בעולם. מטה החברה ומרכז הפיתוח נמצא בישראל אבל החברה פעילה גם בארה"ב אנגליה והודו באמצעות משרדים שהיא מחזיקה שם. הכנסות החברה מוערכות ב-350 מיליון שקל בשנה והיא רווחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
ישבתי עם אייל זילברמן פעם להתנעת פרוייקט. הבנאדם
ישבתי עם אייל זילברמן פעם להתנעת פרוייקט. הבנאדם נראה כמו איזה ביטניק.  בא עם טישרט ברמודה וכפכפים לעבודה. אני לא הייתי לוקח אותו ברצינות.. המנכלית בישראל טלי מאוד נחמדה אבל היא בסך הכל מנהלת כ"א כאן. לא ברור איזה כישורים טכניים יש לה. 
Pumpkin  |  19.10.16
17.
הרשו לי לגחך (חברה עם בעלים מגלומניים בעלי
הרשו לי לגחך (חברה עם בעלים מגלומניים בעלי זילזול מוחלט באינטיליגנציה של הסביבה - "מקום 2 בעולם"- לשם השוואה בהודו יש חברות של מאות אלפי בני אדם. לקוליטסט יש כ-800 עובדים וזה במקרה הטוב) חברה של 200 מיליון שקל מחזור במקרה הטוב, וגם אם הייתה 300 לא יכולה להימכר במחיר המחזור.ניסיון עלוב להטות דעת קהל. 
Bone  |  14.09.16
16.
המרוויח העיקרי זה קדמה שהצליחו למנף קניה של
המרוויח העיקרי זה קדמה שהצליחו למנף קניה של 45 מיליון למכירה של 225 מיליון. במונחים בינלאומיים זה פרוטות, אבל בעלי השליטה בקדמה עשו מכירה נאה (אחרי מיסים וסגירות זה לא ממש הרבה). זילברמן לא עשה מזה כלום (לא שחסר לו כסף) - 20% מניות זה לא 20% מהשווי במצב נזיל. נשמע שמרגולין עשה רווח יפה. העובדים לא יקבלו כלום חוץ ממשכורות בסוף החודש, ולמה שזה יהיה אחרת? לא רוצים להיות שכירים, תפתחו חברה כמו שהמססידים עשו ותרוויחו.  אגב, על בסיס מה הנתון שהם חברת הבדיקות מס 2 בעולם? הם חברת אאוטסורסינג, ודי נראה לי שיש איזה חברה או שתיים בהודו וארה"ב שקצת גדולות מהם.
Umbrella  |  13.09.16
לכל התגובות