אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרים פיירברג שוחררה בהסכמה למעצר בית למשך 15 יום צילום: עמית שעל

מרים פיירברג שוחררה בהסכמה למעצר בית למשך 15 יום

בית משפט השלום בראשון לציון אסר על ראשת עיריית נתניה ליצור קשר עם המעורבים בפרשת השוחד למשך 3 חודשים והורה על הרחקתה מהעירייה עד ל-7 בנובמבר. המשטרה: "היא בדתה ראיות ושיבשה חקירה". גם בנה, צפריר, שוחרר בהסכמה למעצר בית ל-12 יום

13.09.2016, 14:02 | זוהר שחר לוי
ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג, החשודה בעבירות שוחד, שוחררה היום (ג') בהסכמה למעצר בית בביתה למשך 15 יום. בית משפט השלום בראשון לציון אסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בפרשת השוחד והורה על הרחקתה מעיריית נתניה עד ל-7 בנובמבר. גם בנה של פיירברג, צפריר, שוחרר בהסכמה למעצר בית של 12 יום, תחת תנאים מגבילים וערבויות. נאסר עליו להגיע לעירייה במשך חודשיים.  

קראו עוד בכלכליסט

פיירברג הובאה היום (ג') לבית המשפט, לאחר שבוע במעצר ולאחר שבתחילת השבוע הוארך מעצרה בפעם השנייה למשך 3 ימים. בהסכמה שהושגה בין סנגורה, עו"ד נתי שמחוני, לבין נציגי המשטרה.

מרים פיירברג מרים פיירברג מרים פיירברג

הצדדים הגיעו להסכמה בנוגע לתנאי השחרור ואלה כוללים מעצר בית למשך 15 יום, אי יצירת קשר עם המעורבים בפרשה למשך 3 חודשים, איסור יציאה מהארץ וערבויות בגובה של כ-500 אלף שקל.

יחד עם זאת, המשטרה ביקשה להרחיק את פיירברג מעיריית נתניה למשך 90 יום, תנאי שסנגורה התנגד לו בתוקף. לטענת נציג המשטרה, רפ"ק אלישע קוגן, "יש חשש ממשי של עובדי עיריית נתניה להעיד במשטרה" וכי פיירברג "בדתה ראיות ושיבשה חקירה".

"אנו נמצאים בשלב שבו כל החומר חסוי בפנינו", אמר בדיון עו"ד שמחוני. לדבריו, יש צורך להמשיך בחקירה וכי בסופה יתברר כי אין בחשדות כלום. "התמונה אולי פרוסה בתחילתה בפני היחידה החוקרת", הוסיף. "לכן, מהמקום הזה אין לנו יכולת אמיתית להתמודד ולהתעמת עם הדברים שחברי שטח והטיח בפני פיירברג. בהמשך, ככל שנידרש נקבל את כל החומר וכך נוכל להגיב לכל טענה".

שמחוני הוסיף: "לו יכולנו להסכים לכל התנאים היינו מסכימים, אבל הרחקתה למשך 90 יום זו גזירה שהעיר נתניה לא יכולה לעמוד בה. הרחקתה בסך הכל תהיה בת 106 ימים כשהיא כוללת את ימי מעצרה". הסנגור הוסיף כי על פי החוקר, רק ראש עיר שהורשע בעבירה שיש עמה קלון רק אז תופסק כהונתו, כלומר רק לאחר שחזקת החפות הופרה".

שופט בית משפט השלום בראשל"צ עמית מיכליס הסכים כי תקופת הרחקה של 90 יום היא "יותר מדי זמן" ולדבריו גם אם יש צורך בהרחקתה יש לעשות זאת תחת פיקוח של בית המשפט וכי אם המשטרה תירצה להאריך את התקופה היא תוכל לפנות ולבקש זאת.

במסגרת פרשת השחיתות בעיריית נתניה, בה לפי החשד שילמו קבלנים שוחד בתמורה לקידום פרויקטים, שוחררו אתמול (ב') למעצר בית גם בן זוגה לשעבר של ראשת העיר, אלי פיירברג וכן קבלן החשוד במתן שוחד ששמו עדיין אסור בפרסום.

במקביל הוארך ב-3 ימים מעצרו של הרב שמעון שר, ששימש ד לאחרונה כסגנה של פיירברג ומשמש כיום כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה בעיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מניסיוני האישי אני יכול לומר בוודאות כי בעניין
מניסיוני האישי אני יכול לומר בוודאות כי בעניין בידוי הראיות ותאום עדויות אני מאמין דוקא למרים פיירברג ולא לחוקר הדפ"ר הקוף רווי רגשי הנחיתות ילד הכפות והמגלומן המעורער בנפשו אלישע קוגן , בושה למשטרת ישראל וליאח"ה שמעסיקים אדם כזה בשורותיהם . 
Scooter  |  14.09.16
לכל התגובות