אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המעצב הראשי של וורלד אוף וורקפט הקים חברת משחקים חדשה

המעצב הראשי של וורלד אוף וורקפט הקים חברת משחקים חדשה

רוב פדרו, שנחשב לאחד ממעצבי המשחקים החשובים בהיסטוריה, הודיע על הקמת חברת Bonfire שגייסה 25 מיליון דולר לפני שיש לה משחק ראשון בקנה

13.09.2016, 18:38 | הראל עילם

זעזועים באזרות': המעצב הראשי לשעבר של וורלד אוף וורקראפט, רוב פדרו, הודיע הבוקר (ג') על הקמת חברת משחקים חדשה, שגייסה כבר 25 מיליון דולר מקרן ההון סיכון אנדרסן-הורוביץ ומטנסנט הסינית.

קראו עוד בכלכליסט

רוב פרדו נחשב לאחד ממעצבי המשחקים החשובים והמשפיעים ביותר בהיסטוריה. הוא עמד בראש חטיבת עיצוב המשחקים של בליזארד ולפני כן היה המעצב הראשי של וורלד אוף וורקרפט ושל משחק האסטרטגיה האהוב Warcraft III. היצירות של פרדו הובילו ליצירת תת-ז'אנרים חדשים בתעשייה ולהשקת מאות משחקים שניסו לשחזר את ההצלחה האדירה של וורקרפט – ברוב המוחלט של המקרים, לא בהצלחה. "זה המשחק המצליח והמכניס ביותר בהיסטוריה", אמר ל"ניו יורק טיימס" ג'ון ריקיטלו, לשעבר מנכ"ל אלקטרוניק-ארטס המתחרה.

המשחק המצליח והרווחי בהיסטוריה המשחק המצליח והרווחי בהיסטוריה המשחק המצליח והרווחי בהיסטוריה

פרדו פרש מבליזארד (חלק מאקטוויזן-בליזארד, חברת המשחקים הגדולה בעולם) כבר ב-2014. את החברה החדשה, שתקרא Bonfire, הוא מקים יחד עם ג'וש מסקווירה (Mosquiera), עמיתו מבליזארד שהיה ראש הפרויקט של משחק התפקידים/פעולה Diablo III. לחברה החדשה אין עדיין משחק בשלבי פיתוח, אבל פדרו אמר ל"ניו יורק טיימס" שהיא תפתח משחקי רשת מרובי משתתפים. "אנחנו לא רוצים להיות מוגבלים על ידי ז'אנר", הוסיף.

בעוד שללא ספק חברה חדשה של פרדו, שכבר הוכיח את היכולת שלו ליצור משחקים שמשנים את העולם, היא מרתקת, עבור מיליוני השחקנים שעדיין לוקחים חלק בוורלד אוף וורקרפט, החדשות הגדולות היום הן דווקא הפרישה של מעצב המשחקים והסופר כריס מטזן (Metzen). מטזן כתב חלקים משמעותיים מקווי העלילה של כל משחקי בליזארד, ולפני פרישתו היה סמנכ"ל חטיבת הסיפורים והמותגים בבליזארד. הוא אפילו דיבב חלק מהדמויות המוכרות ביותר של בליזארד, כגון ת'ראל, מנהיג האורקים.

ההכרזה של מטזן אומנם התפרסמה מספר שעות אחרי ההודעה של פרדו, אבל ככל הנראה אין ביניהם קשר – מטזן אינו מצטרף לבונפייר אלא מצהיר שאחרי 23 שנים בבליזארד, הוא מעוניין לפרוש ולהתמקד במשפחה שלו. "אני לא הולך להתחיל פרויקטים חדשים או להצטרף לחברה אחרת או שום דבר כזה. אחרי רצף ארוך ומדהים של שנים הגיע הזמן להאט את הקצב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות