אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס עקפה את מגדל בשווי השוק והתמקמה אחרי הראל צילום: מיקי אלון

הפניקס עקפה את מגדל בשווי השוק והתמקמה אחרי הראל

שווי השוק של הפניקס הגיע אתמול ל־2.52 מיליארד שקל. מניית מגדל איבדה אתמול 0.6% ממחירה על רקע הורדת דירוג החברה, ושווי השוק של החברה ירד ל־2.48 מיליארד שקל

14.09.2016, 07:02 | גולן חזני

חברת הביטוח הפניקסעלתה אתמול למקום שני בשווי השוק בין חברות הביטוח המסורתיות, הכוללות גם חיסכון לטווח ארוך מעבר לתחום האלמנטרי. הפניקס עקפה לראשונה את מגדל, שהובילה במשך שנים בשווי שוק גבוה, והיא שנייה רק אחרי הראל

קראו עוד בכלכליסט

לפני מספר חודשים עקפה הפניקס גם את כלל, שמדורגת היום רביעית. מניית הפניקס, המנוהלת בידי אייל לפידות ונשלטת בידי יצחק תשובה, ירדה אתמול במסחר בת"א ב־0.2% לשווי חברה של 2.52 מיליארד שקל. מניית מגדל ירדה אתמול ב־0.6% לשווי שוק של 2.48 מיליארד שקל. זאת לאחר ששלשום הורידה מדרוג את דירוגה מ־Aaa לרמה של Aa1. הראל שבשליטת יאיר המבורגר היא השיאנית — עם שווי שוק של 2.95 מיליארד שקל.

שווי השוק של כל חברות הביטוח הגדולות נמצא בירידה, על רקע סביבת הריבית הנמוכה, שגורמת להן להפסדים. גם הידוק הרגולציה בידי המפקחת על הביטוח דורית סלינגר מקטין את רווחי החברות בתחומי ביטוחי הבריאות והאלמנטרי. יצוין כי ביטוח ישיר מדורגת שנייה במונחי שווי שוק, אבל היא פועלת רק בתחום הביטוח האלמנטרי, ובניגוד לחברות המסורתיות לא צפויה לסבול מתקנות סולוונסי 2, שייחייבו אותן להגדיל את ההון.

הפניקס היא החברה היחידה שרשמת מתחילת השנה תשואה חיובית של 16% מול ירידה של 17% במניות מגדל וכלל, וירידה של 3.5% במניית הראל.

הפניקס דורגה במקום חמישי כאשר נכנס לפידות לתפקידו ביוני 2009, ומאז עקפה את מנורה, כלל ועתה גם את מגדל. שוק הביטוח בישראל מזכיר את שוק הבנקאות, שבו פועלות חמש קבוצות גדולות במשך עשרות שנים. מגדל וכלל, שהובילו את הדירוג במשך עשרות שנים, מדורגות היום במקומות 3 ו-4 לטובת הראל והפניקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות