אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתנחמת מפיצוץ עמוס 6: פרויקט חדש לקבוצת מר צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מתנחמת מפיצוץ עמוס 6: פרויקט חדש לקבוצת מר

החברה זכתה במכרז משטרת ישראל בפרויקט של כ־30 מיליון שקל. מר מחזיקה ב-3.2% ממניות חברת הלוויינים חלל תקשורת

14.09.2016, 08:00 | דרור רייך

מניית קבוצת מרסבלה מסנטימנט שלילי מאז התפוצץ הלוויין עמוס 6 של חלל תקשורת. החברה מחולון, המבצעת פרויקטים ומספקת שירותים בתחומי התקשורת, האבטחה והביטחון, מחזיקה ב־3.2% ממניות חלל תקשורת. מר מנוהלת בידי ניר למפרט ונמצאת בשליטת חיים מר, קרן פימי ויצחק בן בסט. 

קראו עוד בכלכליסט

לפני הפיצוץ במשגר הלוויין בפלורידה נהנתה מניית מר מרוח גבית, בעיקר על רקע דיווחים בדבר מכירת חלל תקשורת לחברת התקשורת הסינית Xinwei תמורת 285 מיליון דולר. מניית מר נגעה בשיא של שנתיים.

מאז כישלון השיגור איבדה מניית מר כ־10% מערכה בשבועיים, אך אתמול נודע ל"כלכליסט" כי החברה קיבלה בשורות טובות. היא זכתה במכרז לשדרוג ותחזוקת הפרויקט מבט 2000 של משטרת ישראל בהיקף של כ־30 מיליון שקל למשך עשר שנים.

מבט 2000 מוכר יותר בשמו עיר בטוחה, וקבוצת מר תספק את תשתיות התקשורת ואת מערכת ניתוח הווידיאו בעבור הפרויקט בעיר העתיקה בירושלים. על פי החברה, מטרת הפרויקט היא לשדרג את היכולת המבצעית של המשטרה בתחום הביטחון האישי בעיר העתיקה ובסביבותיה.

מנכ"ל קבוצת מר ניר למפרט, צילום: עמית שעל מנכ"ל קבוצת מר ניר למפרט | צילום: עמית שעל מנכ"ל קבוצת מר ניר למפרט, צילום: עמית שעל

כבר בשנת 1999, שנה לפני ביקורו של האפיפיור בירושלים, זכתה מר בפעם הראשונה במכרז להקמת פרויקט מבט 2000 בעיר העתיקה. במכרז הנוכחי שוב זכתה מר, כאשר המטרה היא לשדרג את המערכות הקיימות לטכנולוגיה חדשה, שכוללת בעיקר שיפור ברזולוציה ובאיכות הווידיאו, ואת המערכת לניתוח הווידיאו (אנליטיקה). מר תבצע גם שדרוג של תוכנת השליטה והבקרה.

קבוצת מר מעסיקה 1,200 עובדים ופעילה בעיקר באמריקה הלטינית, באפריקה ובישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות