אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום בכפוף לשימוע נגד מנכ"ל עשות אשקלון בחשד להפרת אמונים צילום: עמית שעל

כתב אישום בכפוף לשימוע נגד מנכ"ל עשות אשקלון בחשד להפרת אמונים

דן כץ, מנכ"ל המפעל הביטחוני שבבעלות תעש, מואשם כי לא מנע גניבות מתכת כדי לא להתעמת עם יו"ר ועד העובדים. בפרקליטות שוקלים להעמיד לדין גם את יו"ר ועד העובדים לשעבר

14.09.2016, 08:07 | זוהר שחר לוי

פרקליטות מחוז דרום פלילי הודיעה השבוע כי היא שוקלת להעמיד לדין את מנכ"ל המפעל הביטחוני "עשות" אשקלון דן כץ בכפוף לשימוע בעבירות של הפרת אמונים והפרת אמונים בתאגיד.

ההודעה על הכוונה להעמידו לדין ניתנה במסגרת פרשת גניבת מתכות מהמפעל בהיקף של כ-1.5 מיליון שקל. בפרקליטות שוקלים להעמיד לדין גם את יו"ר ועד העובדים לשעבר במפעל פרץ מצרפי וכן את מאיר זבן — בעליהן של שתי חברות פרטיות, החשודים גם הם במעורבות בפרשה.

מנכ"ל עשות אשקלון, דן כץ, צילום: עמית שעל מנכ"ל עשות אשקלון, דן כץ | צילום: עמית שעל מנכ"ל עשות אשקלון, דן כץ, צילום: עמית שעל

עשות היא החברה הציבורית הנמצאת בשליטת תעש. לפי כתב החשדות שנשלח למעורבים בפרשה, בין השנים 2008—2015 מכר מצרפי, שהיה ממונה על מכירת המתכות במפעל, לחברות פרטיות המצויות בשליטתו של מאיר זבן, שבבי ברזל, פסולת אלומיניום ומתכות, במחיר נמוך משמעותית מהמחיר שאושר על ידי ועדת המכירות במכרז.

בהמשך, על-פי החשד, בהנחייתו של מצרפי, הוציא זבן מהמפעל במשאיות מאות טונות של פסולת מתכת, מבלי לשלם כלל. לאחר קבלת המתכות עירבב זבן את המתכות עם רכושו הלגיטימי מבלי שניתן להבדיל בינהם, ומכר את המתכות ללקוחות שונים.

דו"ח ביקורת פנימית משנת 2010, הצביע על כשלים בפיקוח בתחום מכירת פסולת המתכות, על חשבוניות רבות ללא תיעוד של תעודות משלוח ותלונות על יציאת עשרות משאיות עמוסות שבבים ופסולת משער המפעל שלא כדין. אולם על פי החשד למרות הדו"ח המנכ"ל דן כץ בחר שלא לחקור את העניין ולא נקט בפעילות הנדרשת למנוע גניבת מתכות בעתיד וזאת בכדי שלא לערער את היחסים עם מצרפי.

כתב החשדות מייחס למצרפי ולזבן וכן לחברות שבשליטת זבן, עבירות של גניבה בידי עובד ציבור בהיקף כולל של כמיליון וחצי שקל וכן הלבנת הון. למצרפי מיוחסות גם עבירות של הפרת אמונים והפרת אמונים בתאגיד. בטרם יוחלט אם להגיש כתב אישום הוזמנו המעורבים להשמיע את טענותיהם בהליך שימוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מקווה שסוף סוף הצדק גם יראה והשניים יזכו
מקווה שסוף סוף הצדק גם יראה והשניים יזכו לעונש הולם על מעשיהם. אבל שימו לב: מערכת הצדק עובדת לאט. הם נעצרו בנובמבר 15 ועברה כמעט שנה עד לכתבה זו.....למה? והמנכ"ל דן כץ  ששנים רבות פחדיו ופחדי הנהלתו מיו"ר הוועד מצרפי הובילו לשלטון הוועד במפעל , להתנהלות טרוריסטית של הוועד ולפרישה / פיטורים של מנהלים לא מעטים במשך השנים. המנכ"ל הנ"ל הודיע בפברואר 16 על פרישתו מעשות אשקלון ב 12.16 עקב"הפרטת המפעל" ולא עקב החשדות נגדו ולא עקב ירידות דרמטיות ברווחי החברה בשנים האחרונות. הדירקטוריון הזדרז ואישר לאיש שחשוד בהפרת אמונים מנת פיצויים מוגדלים בהרבה—ביזיון שלאף אחד לא היה איכפת ממנו. ואפילו נמסרה כחוק הודעה לבורסה ואף אחד לא קם. זו שערוריה. אולי מי שכתב כתבה זו ימשיך ויבדוק איך זה קרה? יעקב האם באמת יוגשו כתבי אישום? האם גם פרשה זו תסתיים בקול דממה דקה? אם יוגשו כתבי אישום האם תופסק מידית עבודתם של השניים?
Cupcake  |  15.09.16
3.
אני מקווה שסוף סוף הצדק גם יראה והשניים
אני מקווה שסוף סוף הצדק גם יראה והשניים יזכו לעונש הולם על מעשיהם. אבל שימו לב: מערכת הצדק עובדת לאט.  הם נעצרו בנובמבר 15 ועברה כמעט שנה עד לכתבה זו.....למה? והמנכ"ל דן כץ (ששנים רבות פחדיו ופחדי הנהלתו מיו"ר הוועד מצרפי הובילו לשלטון הוועד במפעל , להתנהלות טרוריסטית של הוועד ולפרישה / פיטורים של מנהלים לא מעטים כולל 3-4 סמנ"כלי משאבי אנוש (כולל הכותב של תגובה זו), הודיע בפברואר 16 על פרישתו ב 12.16 עקב"הפרטת המפעל" ולא עקב החשדות נגדו ולא עקב ירידות דרמטיות ברווחי החברה בשנים האחרונות. הדירקטוריון הזדרז ואישר לאיש שחשוד בהפרת אמונים מנת פיצויים מוגדלים בהרבה—ביזיון שלאף אחד לא היה איכפת ממנו. ואפילו נמסרה כחוק הודעה לבורסה ואף אחד לא קם. זו שערוריה. אולי מי שכתב כתבה זו ימשיך ויבדוק איך זה קרה? יעקב האם באמת יוגשו כתבי אישום? האם גם פרשה זו תסתיים בקול דממה דקה? אם יוגשו כתבי אישום האם תופסק מידית עבודתם של השניים?
Cupcake  |  15.09.16