אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחרות גוברת למותג נספרסו

תחרות גוברת למותג נספרסו

מותג דולצ'ה גוסטו מחלק אלפי מכונות קפה בחינם ביריד חבר. ל"כלכליסט" נודע כי שאילן'ס תשווק קפסולות תואמות נספרסו מאלומיניום

14.09.2016, 08:12 | אורנה יפת

תחרות גוברת למובילת שוק קפסולות הקפה הביתיות נספרסו: מותג מכונות הקפה החדש דולצ'ה גוסטו דלונגי מנצל את יריד חבר הנערך בימים אלה לחלוקת מכונות קפה בחינם לאלפי עמיתי חבר. במהלך היריד צפויה חלוקת של עשרות אלפי מכונות קפה של המותג לעמיתים. במקביל נודע ל"כלכליסט" כי המותג אילן'ס, שמשווק קפסולות קפה תואמות מכונות נספרסו, מחליף את קפסולות הפלסטיק שלו בקפסולות אלומיניום והיה הראשון בארץ שנוקט במהלך זה.

הפצת מכונות הקפה החינמיות של דולצ'ה גוסטו היא מהלך שיווקי אגרסיבי משותף ליבואנית המכונות ברימאג, שקיבלה את הזיכיון למותג לפני כחצי שנה, ולאסם־נסטלה, שמחזיקה במותג ומשווקת את הקפסולות שלו. יחד עם המכונות החינמיות מחולקות לעמיתי חבר ביריד גם 48 קפסולות במתנה. המהלך נועד להגביר את חדירת המותג לשוק, שלפי הערכות בענף החשמל מחזיק כ־10% משוק מכונות הקפה בישראל.

  , צילום: ויקיפדיה צילום: ויקיפדיה   , צילום: ויקיפדיה

הקפסולות של דולצ'ה גוסטו נמכרות ברשתות השיווק שופרסל, יוחננוף וחצי חינם, ובימים אלה הן נכנסות גם לרשתות החשמל טרקלין חשמל ואלקטרו קובי. דולצ'ה גוסטו מהווה מעין תחרות מבית עבור נספרסו, שכן שני המותגים הם בבעלות של אסם־נסטלה. בעוד שנספרסו ממותג כיקר יותר, דולצ'ה גוסטו ממותג זול יותר. בשנה האחרונה התחזק המותג הזול, שהושק ב־2006, וצבר נתחי שוק על חשבון נספרסו.

המהלך שבו נוקטת אילן'ס נועד לאתגר את נספרסו באספקט אחר של פעילותה, לאחר שנספרסו התגאתה בהיותה החברה היחידה שמייצרת קפסולות קפה מאלומיניום. קפסולות אלומיניום נחשבות איכותיות יותר מקפסולות פלסטיק שכן הן שומרות טוב יותר על איכות הקפה ועל הארומה שלו.

לדברי יעקב לוזון, שמחזיק בפעילות הקפסולות של אילן'ס, ייצור קפסולות האלומיניום הועבר למפעל בבלגיה לאחר שהמפעל באיטליה שעמו עבדה החברה ערכה שינוי בקפסולות הפלסטיק. "החלטנו לעבור לקפסולות מאלומיניום לאחר שהבנו שיש הרבה כאלה שמשווקים בעולם", אמר לוזון.

הקפסולות של אילן'ס נמכרות כיום ברשת סופר פארם בלבד ובהיקף מוערך של 2 מילין קפסולות בשנה. לדברי לוזון הוא שואף להגיע למכירה של 10 מילין קפסולות בשנה בתוך שנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות