אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית ההתייעלות בדיסקונט: 1,000 עובדים יעזבו צילום: עמית שאבי

אושרה תוכנית ההתייעלות בדיסקונט: 1,000 עובדים יעזבו

בנוסף, עד שנת 2021 כוח האדם בבנק צפוי להצטמצם ב-20%. 300 עובדים שיפרשו עד סוף השנה יזכו לפיצויים מוגדלים בשיעור של עד 265%. 200 נוספים יפרשו מחברות-בנות בקבוצה בשנה הבאה. עלות התוכנית מוערכת בכ- 510 מיליון שקל

14.09.2016, 09:52 | רעות שפיגלמן
דירקטוריון בנק דיסקונטאישר אתמול (ג') תוכנית התייעלות, לאחר שזו אושרה על ידי המפקחת על הבנקים חדוה בר. התוכנית מגיעה בעקבות דרישת המפקחת בדצמבר האחרון להגיש לראשונה לפיקוח תוכניות התייעלות רב שנתיות. לפי תנאי הפיקוח, תוכניות שיאושרו ויעמדו ביעדים יזכו להקלות הוניות על פני כמה שנים ולכן העמידה ביחס הלימות ההון לא תיפגע.

תוכנית ההתייעלות של דיסקונט צפויה להוביל לצמצום מצבת העובדים בכ-1,000 עובדים נוספים, בחמש השנים הקרובות, עד 2021. מחציתם יעזבו בפרישה מוקדמת ומחציתם - בפרישה טבעית. במסגרת זאת, מתוך כ-500 עובדים צפויים לפרוש בפרישה מוקדמת, יהיו כ-300 עובדי מבנק דיסקונט עצמו (ללא חברות בקבוצת הבנק), שייפרשו עד סוף השנה, וכ-200 נוספים מחברות בנות כמו בנק מרכנתיל, אשר צפויים לפרוש בשנה שלאחר מכן.

השלמת תוכנית ההתייעלות שאושרה אתמול, יחד עם תוכנית ההתייעלות הקודמת של הבנק משנת 2014 שהושלמה לאחרונה, צפויים להביא לקיטון של 20% מבצבת כוח האדם של הקבוצה עד 2021.

מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי
מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי צילום: רון קדמי

כ-500 עובדים יוכלו לפרוש בפרישה מוקדמת בתנאים מועדפים בשנתיים הקרובות. התנאים המועדפים שיוצעו לעובדים יכללו, בין היתר, פיצויים מוגדלים בשיעור של עד 265% לעובדים בגליאי 50 עד 65. כאשר ככל שגיל הפורש נמוך יותר יוצעו לו פיצויי פרישה גבוהים יותר. לשם השוואה, תוכנית ההתייעלות של בנק לאומי, שאושרה גם היא לאחרונה, כללה פיצויי פרישה בטווח של 250%-270%.

דיסקונט סובל כבר שנים מיחס יעילות טעון שיפור, במסגרתו יחס הוצאות הבנק ביחס להכנסותיו עומד על מעל 70%, ונושק ל- 80%. המשמעות היא שחלק ניכר מהכנסות הבנק נבלע בהוצאות שלו. העלות הכוללת של התוכנית מוערכת בכ- 510 מיליון שקל.

 

אחרי לאומי ודיסקונט הבנק הבא שצפוי על פי ההערכות במערכת הבנקאית להציג את תוכנית ההתייעלות הרב שנתית שלו הוא הבנק הבינלאומי. הבינלאומי, בניהולה של סמדר ברבר צדיק, סובל כמו דיסקונט מיחס יעילות חריג לאורך שנים. יחס הגבוה מ- 70%.

מנכ"לית קבוצת דיסקונט לילך אשר טופילסקי מסרה: "על רקע האתגרים המתפתחים במערכת הבנקאית, המגמות והשינויים בשוק, ולאור הצלחתנו להקדים את השלמת צעדי ההתייעלות שתוכננו בתוכנית האסטרטגית המקורית, החלטנו להרחיב את תוכנית ההתייעלות ולהציב יעד מאתגר נוסף. אנו נחושים לדבוק במתווה האסטרטגי שיאפשר את המשך צמיחתה והצלחתה של קבוצת דיסקונט, גם בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בואו נפריד בין משכורות העתק של המנהלים שלא
בואו נפריד בין משכורות העתק של המנהלים שלא מוצדקות לבין הכולסטרול של הבנקים. מי בכלל הולך לסניפים? אלפי אנשים מיותרים שלא עושים כלום ומרוויחים יותר מרובינו. בסופו של דבר אנחנו משלמים מיליארדים כל שנה על הבזבזת הזו. אין מה לעשות, הבנקים צריכים בקושי רבע מכוח האדם שלהם. התוכנית הזו קטנה ואיטית. צריך משהו הרבה יותר אגרסיבי.
Hat  |  14.09.16