אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן מקימה חברת סייבר עם ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין צילום: ירון ברנר, ynet

פולקסווגן מקימה חברת סייבר עם ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין

החברה החדשה CyMotive Technologies הממוקמת בשלב זה בהרצליה תתמקד בפיתוח מוצרים ופתרונות בתחום הסייבר סקיוריטי לדור המכוניות העתידיות. יחד עם דיסקין נמצאים בחברה גם ראש אגף טכנולוגיה לשעבר בשב"כ צפריר כץ וראש אגף מחשוב ומידע לשעבר בשב"כ ד"ר תמיר בכור

14.09.2016, 10:54 | תומר הדר ורפאל קאהאן

פולקסווגן הגרמנית מקימה חברת סייבר בשיתוף עם ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, ראש אגף טכנולוגיה בשב"כ צפריר כץ וד"ר תמיר בכור, לשעבר ראש אגף מחשוב ומידע בשב"כ. משרדי החברה החדשה CyMotive Technologies - ממוקמים בהרצליה ומעסיקים כ-20 עובדים. בהמשך יפתחו משרדים לחברה בוולפסבורג, גרמניה. החברה החדשה תתמקד בפיתוח מוצרים ופתרונות בתחום הסייבר סקיוריטי לדור המכוניות העתידיות. מייסדי החברה הישראלים מחזיקים ב-60% ממניותיה ופולקסוואגן ב-40% הנותרים.

החברה החדשה מורכבת מקבוצת מומחי סייבר סקיורטי ואנשי פיתוח ישראלים הנחשבים למובילים בתחומם ואשר צברו ידע רב וייחודי בשנים האחרונות בתחום הסייבר סקיורטי בתעשיית הרכב. החברה תעסוק בפיתוח פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לאבטחת מערכות תוכנה וחומרה עבור הדור הבא של מכוניות מקושרות לאינטרנט (Connected Cars) ולשירותיי מובייל, ולתחום המתפתח במהירות בתעשיית הרכב העולמית של רכבים אוטונומיים ללא נהג.

יובל דיסקין, צילום: ירון ברנר, ynet יובל דיסקין | צילום: ירון ברנר, ynet יובל דיסקין, צילום: ירון ברנר, ynet

החברה החדשה תאפשר לפולקסוואגן להשתמש בפתרונות הסייבר עבור מוצריה וכן לשווק אותם ליצרניות אחרות. תחום הסייבר ברכבים צבר תאוצה בשנים האחרונות לאחר שמומחי אבטחת מידע הראו שניתן להשתלט על מערכות ממוחשבות ברכבים מרחוק. במקרים מסויימים אף הדגימו מומחים כיצד ניתן להוריד מרחוק רכב מהכביש או לנטרל את מערכות האבטחה שלו על מנת לגנוב אותו.

ד"ר וולקמרטנברגר, ראש פיתוח מערכות חשמל ואלקטרוניקה ומבכירי חטיבת המחקר והפיתוח בפולקווסווגן אמר במעמד חתימת ההסכם: "האינטגרציה בין הרכבים לבין רשת האינטרנט הולכת וגדלה במשך השנים. כדי לתת מענה ללקוחותינו אנו נדרשים לפתח פתרונות לאתגרים העומדים בפנינו בעשור הקרוב, אנו נדרשים להעמיק ולפתח את הידע שלנו בתחום הסייבר והאבטחה. סיימוטיב טכנולוג'יס מספקת פלטפורמה מצוינת לכך, ואנו רואים בסיימוטיב טכנלוג'יס השקעה לטווח ארוך, הנהנית משילוב הכוחות בין פולקסווגן לבין מומחי הסייבר והאבטחה מישראל".

יובל דיסקין, יו"ר סיימוטיב טכנולוג'יס, הוסיף: "שיתוף הפעולה החדש עם פולקסווגן מבוסס על גישה אסטרטגית חדשנית ומשולבת לאבטחת סייבר. יד ביד עם פולקסווגן, אנו הולכים ובונים קבוצת עלית של מומחים לאבטחת סייבר בתחומי התוכנה והחומרה. אנו ערים לאתגרים הטכנולוגיים המשמעותיים, שתעשיית הרכב עומדת ותעמוד בפניהם בשנים הקרובות, ואנו משוכנעים כי ברשותנו הידע, היכולת וגם פתרונות איכותיים שיאפשרו התמודדות הולמת עם אתגרים אלה, שיילכו ויתרחבו בעידן הרכבים האוטונומיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
דיסקיו מכיר את קבט החברה מהתקופה בשבכ שעבדו
דיסקיו מכיר את קבט החברה מהתקופה בשבכ שעבדו יחד שהבחור היה עובד מדינה... הבחור סידר לו פרנסה בכמה שנים האחרונות לייעוץ בסייבר שנעשה עי חברת כלומיניקים. .. עכשיו הם עשו יד אחד להקים חברה שלא תגיע לשום מקום כי התחום הזה כבר קיים עם חברות בוגרות ומנוסות יותר.. מכיר את הפעילות ייעוץ מקרוב. ..בדיחה עצובה..
Bone  |  19.09.16
7.
ביזיון ! חברה שהקימו אנשים שלא מבינים כלום
ביזיון ! חברה שהקימו אנשים שלא מבינים כלום בטכנולוגיה, שלא לדבר על סייבר, רק ידעו לטפס בתוך ההיררכיה הצבאית.  חבורת כלומניקים שרק יש להם טייטלים ומעט כשרון, אבל הצליחו לעבוד יפה על בכירי וולסוואגן.  בתור מומחה סייבר, הייתי נזהר מללכת לעבוד שם, כי הקריסה מעבר לפינה, והניסיון עם אנשי צבא הוא שהם גם קמצנים במשכורות. הרי להם יש כבר פנסיה צבאית שמנה... 
Sword  |  14.09.16
לכל התגובות