אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרי אריסון גייסה 200 מיליון יורו כדי להמשיך לרכוש דירות בברלין צילום: אלכס קוילמוסקי

שרי אריסון גייסה 200 מיליון יורו כדי להמשיך לרכוש דירות בברלין

חברת איידיאו פרופרטיז, החברה הנכדה של שיכון ובינוי, גייסה את הסכום בהנפקת מניות בבורסה בפרנקפורט, לפי שווי חברה של 1.6 מיליארד יורו

14.09.2016, 13:52 | אורן פרוינד

חברת איידיאו פרופרטיז ( ADO Properties), החברה הנכדה של שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון שמרכזת את פעילות הנדל"ן של הקבוצה בברלין, גייסה אמש (ג') 200 מיליון יורו בבורסת פרנקפורט לפי שווי חברה של 1.6 מיליארד יורו.

קראו עוד בכלכליסט

איידיאו גייסה את הכסף שלה בתקופה בעייתית בזמן ששוקי המניות בעולם סובלים מירידות שערים על רקע הערכות לעליית ריבית בארה"ב. בהתאם לזאת, הגיוס של איידיאו נעשה במחיר מניה של 35.5 יורו - נמוך ב-6.1% ממחיר המניה יום קודם לכן. עם זאת, עדיין מדובר בפרמייה משמעותית של 77% מאז ההנפקה הראשונית שלה בבורסת פרנקפורט ביולי 2015.

איידיאו גרופ, החברה האם (37.05%) הישראלית של איידיאו פרופרטיז, הזרימה בהנפקה 74 מיליון יורו בכדי לשמור על חלקה היחסי בחברה. שלמה זוהר, מנכ"ל איידיאו גרופ, הסביר לכלכליסט מדוע המחיר בהנפקה היה נמוך. "הייתה תופעה אתמול שכל השוק ירד חזק חוץ מהמניה של אידיאו שעלתה. זה יצר מצב קצת מעוות. לכן, אם בדרך כלל אנחנו רואים בהנפקות דיסקאונט של 3% על מחיר השוק הרי שאתמול ראינו דיסקאונט קצת גבוה יותר וזה טבעי".

באידיאו ביצעו את ההנפקה על מנת לממן רכישות נוספות של דירות בברלין בכדי לעמוד ביעד שהציבו לעצמם של 30 אלף יח"ד עד שנת 2020. אי.די.או פרופרטיז מנוהלת על ידי שני הישראלים רבין סביון ואייל הורן ומחזיקה נכון להיום בפורטפוליו של 18,600 יחידות בברלין מתוכם 17,650 יחידות דיור להשכרה והיתרה הן חנויות מסחריות. הפורטפוליו הנוכחי של אידיאו פרופרטיז מכיל 1905 יח"ד להשכרה שנרכשו ביולי האחרון לאחר תאריך ביצוע המאזן לדוחות הרבעון השני של 2016. הדוחות הכספיים שפרסמה לאחרונה החברה מתייחסים לפורטפוליו דירות של 16,700 (ללא העסקה האחרונה) מהם 15,749 יח"ד של מגורים להשכרה והיתרה הן חנויות מסחריות.

במהלך הרבעון השני של 2016 ביצעה חברת הייעוץ הבינלאומית CBRE הערכת שווי מחודשת לאותן 15,749 יח"ד להשכרה של החברה, ועדכנה את השווי שלהן בשיעור של 8% כלפי מעלה – עלייה של 543 מיליון שקל לשווי נוכחי של 1.7 מיליארד יורו.

שלמה זוהר מנכ"ל איידיאו , צילום: אלכס קוילמוסקי שלמה זוהר מנכ"ל איידיאו | צילום: אלכס קוילמוסקי שלמה זוהר מנכ"ל איידיאו , צילום: אלכס קוילמוסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
שלא תשכח להשקיע במשרפות צמודות . למה שיסיעו
שלא תשכח להשקיע במשרפות צמודות . למה שיסיעו אותנו ברכבות . חבל על הזמן ועל המאמץ  והרבה יותר אפקטיבי . ולמה אומרים שאנחנו לא משתפים פעולה  הרי אנו ממש מממנים את הפעילות של " אוהדינו " ובל נשכח כי גרמניה היתה " המקום הטוב ביותר בעולם בכלל וליהודים בפרט " . בהזדמנות זאת - אציע לאמץ את המרק כהילך חוקי בארצנו . שלא יצטרכו הנ"ל להמיר משקל ליורו או משקל למרק . חבל על העמלות ועל הפרשי שער קניה/מכירה . הרבה יותר יעיל וגרמני . ברוכים תהיו כולכם שנה טובה ומבורכת תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה
shnissim  |  14.09.16
לכל התגובות