אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה הכלכלית

"צריך לייצר פה תעשיית הייטק - ולא רק מיזמי הייטק"

מייסד ויו"ר מדינול קובי ריכטר סיפר בוועידת "כלכליסט" כיצד במהלך השנים עמדו בפניו הזדמנויות רבות למעבר לחו"ל, אך "לאורך השנים תרמנו למשק יותר מ-300 עובדים ו-800 מיליון שקל בכספי מיסים"

14.09.2016, 14:48 | אסנת ניר

"יש צורך לייצר תעשיית הייטק ולא רק מיזמי הייטק" אמר היום (ד') קובי ריכטר, מייסד ויו"ר מדינול, בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט ובנק לאומי.

ריכטר יחד עם אשתו יהודית הקים את מדינול המייצרת סטנטים- צינורות מתכת זעירים התומכים בעורקי הלב. לאורך השנים מדינול הוכיחה את עצמה כחברה רווחית והונם נאמד במאות מיליוני דולרים לפחות. ריכטר סיפר כי במהלך השנים עמדו בפניו הזדמנויות רבות למעבר לחו"ל אך הוא ראה חשיבות רבה בהתבססות בתעשייה המקומית: "לאורך השנים התרומה למשק שהבאנו הייתה יותר מ- 300 עובדים, 800 מיליון שקל בכספי מיסים, 180 מיליון ששולמו לספקים ועוד 300 מיליון במשכורות.

קובי ריכטר, מייסד ויו"ר מדינול בוועידה הכלכלית הלאומית, היום, צילום: נמרוד גליקמן קובי ריכטר, מייסד ויו"ר מדינול בוועידה הכלכלית הלאומית, היום | צילום: נמרוד גליקמן קובי ריכטר, מייסד ויו"ר מדינול בוועידה הכלכלית הלאומית, היום, צילום: נמרוד גליקמן

בנוסף ציין כי "יש צורך בלימודי ליבה שכוללים לא רק פיסיקה, מתמטיקה ואנגלית אלא גם לימודי הרוח- זהו עם הספר האמיתי, 'גם הייטק וסייבר וגם רוח'".

ריכטר הסביר את הצלחת מדינול, שהוקמה לפני יותר מעשרים שנה, עמדה על שני מוצרים: סטנט משופר ומערך יצור חדשני שיצר את הסטנט על פאנלים שטוחים, אלמנט שאפשר יתרון איכותי תחרותי גדול. מעבר ליתרון האיכותי, לסטנט יש גם יתרונות מסחריים, שמתורגמים בהורדת עלויות. "היתרון הוא בהאצלה מתחום אחד לתחום אחר, אנחנו משתמשים בתוכן ממקום אחד למקום אחר" אמר, "ומכאן גם החשיבות בידע בתחומי הרוח"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות