אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מג'וב החלומות - זה מה שאתם צריכים לעשות במקום צילום: cnbc.com

תשכחו מג'וב החלומות - זה מה שאתם צריכים לעשות במקום

תקועים בעבודה לא מספקת? לג'ני בלייק, מי שיצרה את תוכנית פיתוח הקריירה בגוגל, יש מסר בשבילכם: תשכחו מהעצה ללכת בעקבות התשוקה שלכם. אתם יכולים למצוא סיפוק גם בעבודה הנוכחית. כך תעשו את זה

15.09.2016, 13:38 | שירות כלכליסט
העצה הנפוצה ללכת אחר התשוקות שלכם בכל הנוגע לבחירת מקצוע מלאה בכוונות טובות, אבל לא ממש עוזרת. כך אומרת ג'ני בלייק היוצרת השותפה של תוכנית פיתוח הקריירה של גוגל.

אם אתם מתוסכלים ולא בטוחים מה אתם צריכים לעשות בחיים, בלייק אומרת כי יכול להיות שאתם חושבים על עבודה בצורה הלא נכונה.

"עבור חלקנו, הצורך להגדיר מטרה או הצהרת כוונות גורמת לתחושת מחנק וחרדה שכלל אינה נחוצה", בלייק כותבת בספרה "Pivot" (ציר מרכזי), המפרט טיפים בנוגע למעבר לעבודה או קריירה חדשה.

קראו עוד בכלכליסט

"אני ממליצה לאנשים ללכת אחרי מטרות מבוססות פרויקט", אומרת בלייק. "מטרה מבוססת פרויקט" משמעה למצוא פרויקטים בעבודה שמלהיבים אתכם ושגורמים לכם לחוש שיש לכם השפעה לדבריה.

התלבטות בקריירה (אילוסטרציה). לא צריך לשבור את הראש, צילום: שאטרסטוק התלבטות בקריירה (אילוסטרציה). לא צריך לשבור את הראש | צילום: שאטרסטוק התלבטות בקריירה (אילוסטרציה). לא צריך לשבור את הראש, צילום: שאטרסטוק

 

למצוא או ליזום פרויקטים שמלהיבים אתכם

 

"התחילו לשאול 'באילו פרויקטים אני הכי נלהב להיתקל, מאילו אני יכול ללמוד הכי הרבה ואילו פרויקטים ישפיעו הכי הרבה על הארגון, על הלקוחות ועל הציבור באופן כללי'", אומרת בלייק, "ואז נסו פרויקט קטן שמשלב כמה מהדברים שמעניינים אתכם. למשל, אם אתם רוצים לעבוד על פרויקטים יותר יצירתיים, הציעו רעיון חדש לממונים שלכם, או בקשו להעלות את זה בישיבה".

לפי השיטה, עשיית הפרויקטים הקטנים האלה תכוון אתכם לכיוון הנכון, עד לנקודה שבה תרגישו כי מצאתם את התכלית שלכם בעבודתכם. "על ידי ההבנה מה מעניין אתכם ושל החלק של השפעה שלכם על החברה, תוכלו ליצור מטרה מבוססת פרויקט לשנה-שנתיים הבאות", בלייק מסבירה, "ובכך להוריד את הלחץ מהצורך למצוא הגדרה אחת לתשוקה שלכם, שלעולם לא תשתנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות