אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בנתניה: סגנה לשעבר של פיירברג שוחרר למעצר בית צילום: אוראל כהן

פרשת השחיתות בנתניה: סגנה לשעבר של פיירברג שוחרר למעצר בית

הרב שמעון שר, המשמש כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיר, חשוד שקידם פרויקטים נדל"נים בתמורה לטובת הנאה. במקביל שוחררו למעצר בית עו"ד אברהם גוגיג והאדריכל גבי טטרו

14.09.2016, 15:22 | זוהר שחר לוי

הרב שמעון שר, ששימש עד לאחרונה כסגנה של מרים פיירברג, שוחרר היום (ד') למעצר בית בן 13 יום והורחק מעיריית נתניה עד נובמבר. גם עו"ד אברהם גוגיג והאדריכל גבי טטרו שוחררו למעצר בית. בית משפט השלום בראשון לציון הורה על שחרורם של המעורבים שנותרו עד כה במעצר, זאת לאחר שבימים האחרונים שוחררו יתר החשודים בפרשה למעצר בית.

קראו עוד בכלכליסט

במרכז הפרשה, שנחשפה בשבוע שעבר ונחקרת ביאח"ה ובמס הכנסה, עומד החשד כי בכירים בעיריית נתניה, בהם ראשת העיר מרים פיירברג ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה שמעון שר, קידמו פרויקטים נדל"נים בתמורה לטובת הנאה עבורם ועבור מקורביהם. פיירברג, שוחררה אתמול למעצר בית לאחר שבוע במעצר, ונאסר עליה להיכנס לעיריית נתניה עד לחודש נובמבר. ביחד איתה שוחרר גם בנה, עו"ד צפריר פיירברג.

שר, המיוצג על ידי עוה"ד עמית חדד ואשר רובינגר, שימש עד לאחרונה גם כסגנה של פיירברג. במשטרה מייחסים לו עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות על חוק אסיור הלבנת הון ועבירות מס. לפי החשד, הוא לקח שוחד מקבלנים ומיזמים בעיר, בתמורה לקידום פרויקטים שהיו בתחום אחריותו. במסגרת ההסכמות עם המשטרה, הוא ישהה במעצר בית במשך 13 יום ולא יכנס לעיריית נתניה עד נובמבר.

מעורב נוסף בפרשה, עו"ד גוגיג, שימש כעורך דין מלווה ומקדם של פרויקטים ברחבי העיר ונחשב למקורב לראשת העיר ולבכירים אחרים. עו"ד גוגיג, המיוצג על ידי עו"ד רונן רוזנבלום, חשוד כי תיוך לשוחד בין הבכירים בעירייה לבין קבלני הפרויקטים. חשד דומה מיוחס גם לטטרו, המיוצג על ידי עו"ד מיכה פטמן. טטרו משמש כאדריכל העוסק בליווי וקידום של פרויקטים נדל"ניים בעיר ומקורב גם הוא לפיירברג.

משמאל: אברהם גוגיא, צפריר פייברג ואברהם תשובה, בעת הארכת מעצרם בשבוע שעבר, צילום: אוראל כהן משמאל: אברהם גוגיא, צפריר פייברג ואברהם תשובה, בעת הארכת מעצרם בשבוע שעבר | צילום: אוראל כהן משמאל: אברהם גוגיא, צפריר פייברג ואברהם תשובה, בעת הארכת מעצרם בשבוע שעבר, צילום: אוראל כהן

בהסכמת המשטרה שוחררו השניים למעצר בית למשך 12 ימים, תחת ערבויות כספיות. בנוסף נאסר על השניים להיכנס לעירייה משך 60 ימים וכן נאסר עליהם לצאת מהארץ וליצור קשר עם המעורבים בפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות