אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איש העסקים דוד פורר רכש את השליטה בכלכלית י-ם מזוהר לוי

בלעדי לכלכליסט

איש העסקים דוד פורר רכש את השליטה בכלכלית י-ם מזוהר לוי

בעלי חברת התרופות ניאופרם צפוי להגיע לאחר הרכישה לאחזקה של 25% ממניות כלכלית ולתפוס את מקומו של לוי - כחצי שנה לאחר שנכנס לחברה. סאמיט של לוי מורווחת על הנייר כ-200 מיליון שקל על ההשקעה

14.09.2016, 17:57 | גולן חזני

זוהר לוי מכר את מרבית אחזקותיו במניות כלכלית ירושלים לאיש העסקים דוד פורר, בעלי חברת התרופות ניואפרם. לכלכליסט נודע כי פורר צפוי להגיע לאחר הרכישה לאחזקה של 25% ממניות כלכלית ולתפוס את מקומו של לוי כבעל המניות הגדול בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

סאמיט ולוי מוכרים 12% מתוך 19.65% שברשותם תמורת כ-265 מיליון שקל, המשקף מחיר מניה של 8.8 שקלים למניה. סאמיט תישאר עם מעט פחות מ-8% מהמניות, וכן אופציות לפי מימוש של 5 שקלים למנייה. סאמיט מורווחת על הנייר כ-200 מיליון שקל - 120 בגין המניות שנמכרו ו-80 מיליון נוספים בעבור המניות שעימן יישארו וכן האופציות.

לוי הבין, ככל הנראה, כי מגבלות חוק הריכוזיות לא יאפשרו לו השפעה מהותית על ניהולה של כלכלית ובנוסף נכשלה הצעת הרכש שלו ל-40% ממניות החברה הבת מבני תעשיה.

עוד נודע כי לוי ניהל מו"מ למכירת מרבית אחזקותיו לאחים עזרא ונתי סיידוף מלוס אנג'לס, אבל הצדדים לא הגיעו לכלל הסכמה לגבי המחיר. בעל מניות גדול נוסף בכלכלית הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם עם אחזקה של 9.6%.

זוהר לוי בעל השליטה בחברת הנדל"ן סאמיט זוהר לוי בעל השליטה בחברת הנדל"ן סאמיט זוהר לוי בעל השליטה בחברת הנדל"ן סאמיט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות