אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-NCAA ביטל את כל התחרויות בצפון קרולינה צילום: איי פי

ה-NCAA ביטל את כל התחרויות בצפון קרולינה

נשיא ארגון ספורט הקולג'ים בארה"ב: ההחלטה להעביר שבעה אירועי ספורט בכדורסל המכללות מצפון קרולינה בשל החוק במדינה שנחשב מפלה את קהילת הלהט"ב והטרנסג'נדרים, הייתה "מובנית מאליה"

14.09.2016, 18:30 | שירות כלכליסט
ההחלטה להעביר 7 אירועי ספורט בכדורסל המכללות מצפון קרולינה בשל החוק במדינה שנחשב מפלה את קהילת הלהט"ב והטרנסג'נדרים, הייתה "מובנית מאליה", כך לפי נשיא התאחדות ספורט הקולג'ים הלאומי בארה"ב - ה-NCAA

 .

קראו עוד בכלכליסט

מארק אמרט, נשיא NCAA , צילום: איי פי מארק אמרט, נשיא NCAA | צילום: איי פי מארק אמרט, נשיא NCAA , צילום: איי פי

ההחלטה של הארגון לא לקיים בצפון קרולינה את המשחקים, ביניהם שני סבבים בליגת הכדורסל המובילה Division I, שנועדו להיערך במרץ בגרינסבורו, התקבלה לאחר שבחודש שעבר ליגת הכדורסל (NBA) הודיעה כי היא לא תקיים את משחק האולסטארס ב-2017 במדינה, על אף שכך נקבע במקור.

"הגינות והכללה עומדות במרכז העשייה שלנו ב-NCAA ובלב האוניברסיטאות", מסר הנשיא מארק אמרט, בראיון לתכנית הבוקר של CBS. "לכן עבור נשיאי האוניברסיטאות שלנו זו הייתה החלטה מובנית מאליה".

במרץ האחרון הפכה צפון קרולינה למדינה היחידה בארה"ב שמחייבת אנשים טרנסג'נדרים להשתמש בשירותים במבנים ממשלתיים ובבתי ספר ציבוריים בהתאם למין הכתוב בתעודת הלידה שלהם.

החוק, שזכה לתמיכת המחוקקים הרפובליקנים ומכונה House Bill 2, מבטל גם צעדים ממשלתיים להגן על קהילת הלהט"ב והטרנסג'נדרים מאפליה.

החוקים הללו עומדים במרכז הדיונים בארה"ב סביב זכויות לטרנסג'נדרים, ובעקבותיהם שורה של חברות העדיפו להחרים את צפון קרולינה, כך גם זמרים שביטלו הופעות, ומדינות אחרות שאסרו על עובדי המדינה לנסוע לקרולינה בביקורים עסקיים.

אמרט אמר כי מועצת המושלים של NCAA, שמורכבת מ-16 נשיאים של אוניברסיטאות, קיבלה את ההחלטה ביום שני אחרי שהמחוקקים במדינה ובתי המשפט בארה"ב לא הצליחו לפתור את החששות סביב החוק.

הילארי קלינטון, המתמודדת על נשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הדמוקרטית, תמכה בהחלטת ה-NCAA. "לאפליה אין שום מקום בארה"ב" צייצה ביום שלישי בטוויטר. לעומת זאת, נשיא מערכת האוניברסיטאות הציבוריות בצפון קרולינה קרא למהלך מאכזב.זאת בעוד שהמפלגה הרפובליקנית במדינה הטיחה ביקורת ב-NCAA. "לפי ההיגיון של ה-NCAA, המכללות צריכות לחייב מעודדות ושחקני פוטבול לחלוק חדרי שירותים, מקלחות וחדרי מלון", מסרה בהצהרה קאמי מולר דוברת של המפלגה. "ההחלטה הזו היא עלבון לספורטאיות ברחבי ארה"ב".

בנוסף לטורניר הכדורסל, ה-NCAA מבטל משחקים שהיו אמורים להתקיים העונה במסגרת ליגת הנשים והגברים בכדורגל, ליגת הגולף לנשים, טורנירי טניס לנשים ולגברים, טורניר לקרוס לנשים ובייסבול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות