אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סומוטו מבקשת להעלות את שכר המייסד והמנכ"ל ב־30% צילום: עמית שעל

סומוטו מבקשת להעלות את שכר המייסד והמנכ"ל ב־30%

חברת התוכנה תכנס אסיפה לאישור עלות שכר שנתית של 1.7 מיליון שקל לבן גירון ועלות של 1.5 מיליון שקל לסמנכ"ל הטכנולוגיות איל יעקב

15.09.2016, 07:08 | דרור רייך

חברת התוכנה סומוטוצפויה לכנס אסיפת בעלי מניות ב־18 לאוקטובר, זאת כדי להביא להביא לאישור שכרם המשודרג של מייסדי החברה: המנכ"ל בן גירון וסמנכ"ל הטכנולוגיות איל יעקב.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי המניות יצטרכו להחליט האם הם מאשרים שכר חודשי של 18 אלף דולר נטו (כ־22 אלף דולר או 65 אלף שקל עלות מעביד) לגירון, העלאה שנתית של 5% למשך שלוש שנים ובונוס של חמישה משכורות בהיקף 80 אלף דולר (כ־300 אלף שקל). בנוסף, תבקש סומוטו לאשר לגירון תגמול הוני בדמות 250 אלף אופציות (מחיר המימוש יהיה המחיר הממוצע לפני ההחלטה לממש), ללא כל התחייבות, שיכולות לההפך ל־0.4% ממניות החברה בשווי של 80 אלף דולר והחזר הוצאות של 2,000 שקל בחודש, רכב, טלפון סלולרי, קרן השתלמות וביטוח מנהלים.

עבור יעקב, תבקש סומוטו תנאי העסקה הכוללים שכר חודשי של 13 אלף דולר נטו (כ־17 אלף דולר עלות מעביד או 50 אלף שקל) והעלאה שנתית של 7% למשך שלוש שנים. כמו כן לאשר בונוס בדמות שמונה משכורות בהיקף 104 אלף דולר (או כ־390 אלף שקל). סומוטו מבקשת עבור יעקב תגמול הוני החזר הוצאות ותנאים סוציאלים נוספים הזהים לזה של גירון.

בשורה התחתונה עלות השכר של גירון תעלה לסומוטו 1.66 מיליון שקל – העלאה ב־30% – וליעקב 1.537 מיליון שקל – העלאה ב־20%. גירון ויעקב הם גם בעלי מניות בחברה, גירון מחזיק בכ־15% (בעל המניות הגדול בחברה) ויעקב מחזיק בכ־8%.

סומוטו הצטרפה לבורסת ת"א באוגוסט 2013, והסבה השנה למשקיעה תשואה מתחילת השנה של 145%. את הרבעון השני סיכמה סומוטו עם הכנסות של 11.2 מיליון דולר, עלייה של 15% בהשוואה לרבעון ראשון של 2016 והרווח הנקי הסתכם ב־2.2 מיליון דולר, עלייה של 43% מהרבעון הראשון.

ועדת התגמול של סומוטו ציינה כי הסיבה לשיפור בתנאי השכר של השניים היא משום שהאסטרטגיה של השניים הובילה להתפתחות החברה וקידומה, וכי תנאי התגמול לא שונים מהותית מתגמול של מנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיה.

סומוטו, שמתמחה בהפצת תוכנות המבוססות על הכנסות ממנועי חיפוש, מנסה בחודשים האחרונים לבזר את ערוצי ההכנסה שלה, לאחר שהחתימה הדיגיטלית של ג'ניו בוטלה על ידי אפל. בחודש שעבר רכשה סומוטו את חברת הפרסום הדיגיטלי הישראלית Meme Video לפי שווי 13 מיליון דולר ובינואר השנה רכשה את טרסר טיוד תמורת 3.6 מיליון דולר.

בן גירון סומוטו, צילום: עמית שעל בן גירון סומוטו | צילום: עמית שעל בן גירון סומוטו, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות