אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבינוי ועמידר יובילו פרויקט לתוספת אלפי יח"ד חדשות בפריפריה צילום: עומר מסינגר

משרד הבינוי ועמידר יובילו פרויקט לתוספת אלפי יח"ד חדשות בפריפריה

עד שנת 2029 יחוזקו או ייבנו מחדש כ-3,500 יח"ד קיימות ועוד 2,000 דירות ייבנו במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית. התקציב של עמידר יגדל ל-690 מיליון שקל בממוצע לשנה בכל אחת מעשר השנים הקרובות

15.09.2016, 16:18 | אביב גוטר

משרד הבינוי והשיכון ועמידר חתמו על תוכנית עבודה חדשה שתאפשר תוספת של אלפי יחידות דיור חדשות בפריפריה, לצד חיזוק מבנים במקומות בהם אין כדאיות כלכלית ללא יוזמה ממשלתית.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכם, עד שנת 2029 יחוזקו או ייבנו מחדש כ-3,500 יחידות דיור קיימות, מתוכן כשני שלישים הן דירות של הדיור הציבורי, ועוד 2,000 דירות ייבנו במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית ויימכרו בשוק החופשי. הדירות יהוו מקור הכנסה לחברת עמידר שבאמצעותה היא תוכל לרכוש דירות חדשות לזכאים ולשפץ דירות ישנות במסגרת תוכנית שיקום שכונות. 

טקס החתימה. מימין: טקס החתימה. מימין: ראש עיריית לוד יאיר רביבו; מנכ"ל משרד השיכון אשל ארמוני; סגן שר הבינוי ח"כ ז טקס החתימה. מימין: טקס החתימה. מימין: ראש עיריית לוד יאיר רביבו; מנכ"ל משרד השיכון אשל ארמוני; סגן שר הבינוי ח"כ ז'קי לוי; שר השיכון יואב גלנט; יו"ר עמידר איציק לקס ומנכ"ל עמידר ראובן קפלן | צילום: יוסי זליגר טקס החתימה. מימין: טקס החתימה. מימין: ראש עיריית לוד יאיר רביבו; מנכ"ל משרד השיכון אשל ארמוני; סגן שר הבינוי ח"כ ז

על פי ההסכם, התקציב של עמידר יגדל באופן דרמטי ל-690 מיליון שקל בממוצע לשנה בכל אחת מעשר השנים הקרובות, לעומת התקציב הקודם שנחתם ב-2014 והסתכם ב-200 מיליון שקל בלבד, כשההסכם היה תקף לשבע שנים בלבד.

סכום זה מורכב מתשלום על תחזוקת דיור ציבורי וסיוע לנכים רתוקים וקשישים, עמלות ניהול, שיקום שכונות והיקף מכירות ותקבולים מייזום וביצוע של התחדשות עירונית בגובה של כ-2.5 מיליארד שקל, מתוכו יצברו בקרן הפריפריה כ-400 מיליון שקל, הרווחים הצפויים מתוך הפעילות שיוקדשו לחיזוק מבני דיור ציבורי בפריפריה מפני רעידות אדמה.

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט: "על כל דירה שעוברת התחדשות עירונית באזור ביקוש במרכז הארץ, ייבנו 5 דירות נוספות באותו המקום. הרווחים מהפרויקטים הללו יביאו לשיפור אלפי דירות בפריפריה. זהו פרויקט חברתי מהמדרגה הראשונה."

איציק לקס, יו"ר עמיד: "ההסכם הזה הוא בשורה גדולה לדיירי הדיור הציבורי ולכל אזרחי המדינה. בזכות פרויקטים של התחדשות עירונית דיירי הדיור הציבורי יזכו לדירות חדשות, מרווחות ובטוחות יותר, מלאי הדירות יגדל והעיר כולה תתחדש ותרוויח. משרד הבינוי והשיכון, בראשות השר גלנט, מראים מחויבות חסרת תקדים לדיור הציבורי ולשכבות החלשות בישראל". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
אזרח רוצה : להתפטר מיזם ,אזרח לא מסכים
אזרח רוצה : להתפטר מיזם ,אזרח לא מסכים שאדמות מדינה ימכרו ליזם אזרח לא מסכים שראש עיר ישקיע בנדלן בעיר שלו ,אזרח לא נותן גישה  לקבלן לראש עיר ,קבלן לא נותן לראש עיר מתנה 100 אלף ,ראש עיר לא  יזם ,פוליטיקאי לא יכול להיות יזם ,פוליטיקאי יזם ,פוליטיקאי נחקר 
Bee  |  16.09.16
21.
בוחר בבחירות לראש עיר יברר מול גלנט וכחלון
בוחר בבחירות לראש עיר יברר מול גלנט וכחלון האם ראש העיר עזר  לפרויקטים למשתכן לזכאים או לא עזר לפרויקטים ואחר כך יחליט למי  הוא רוצה להצביע ,עיריה טובה נותנת שיעורי תגבור לנזקקים בתוך בתי  הספר ונותנת ארוחות נזקקים בתוך בתי הספר ,מי שלא עם ישראל לא יסלח
Bee  |  16.09.16
לכל התגובות