אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו סוגרת גם את מרכז הסייבר בחיפה צילום: בלומברג

פרסום ראשון

סיסקו סוגרת גם את מרכז הסייבר בחיפה

ל"כלכליסט" נודע כי ענקית הטכנולוגיה האמריקאית הודיעה לעובדי המרכז בחיפה על כוונתה לסגור את המרכז שעסק בתחום ההאקינג למערכות חומרה. החברה מנהלת כעת מגעים עם חברות סייבר אחרות בישראל בכדי שיקלטו את כל המפוטרים כקבוצה אחת

15.09.2016, 17:46 | מאיר אורבך

3 ימים אחרי שסגרה את מרכז הסייבר בנתניה מפטרת סיסקו גם את עובדי מרכז הסייבר שלה בחיפה. ל"כלכליסט" נודע כי ענקית הטכנולוגיה האמריקאית הודיעה לעובדי המרכז שלה בחיפה על כוונתה לסגור את המרכז. במרכז מועסקים כיום עשרות בודדות של עובדים כאשר כמה מהם יישארו לעבוד בחברה והשאר, כ-15 במספר, יפוטרו. מרבית עובדי המרכז עסקו בתחום של האקינג למערכות חומרה.

קראו עוד בכלכליסט

ההערכה היא שהעובדים פוטרו על רקע כוונת החברה לצאת מפעילות החומרה ולהתמקד בפעילויות אחרות הקשורות לאינטרנט של הדברים, אחסון , Data Center וסייבר. ל"כלכליסט" נודע שסיסקו מנהלת בימים אלה מגעים עם מספר חברות סייבר בישראל בכדי שיקלטו את כל המפוטרים כקבוצה אחת. ככל הנראה מנסה החברה בישראל להתמקד בשלב הנוכחי בפיטורים של עובדים אשר אינם מתיישבים עם הקו העתידי של החברה מתוך מטרה שלא לפגוע בפעילויות הליבה של החברה.

ג ג'ון צ'יימברס יו"ר סיסקו | צילום: עמית שעל ג

הפיטורים בחיפה הם חלק מגל הפיטורים שעובר על החברה בישראל ובעולם. החברה מתכוונת לפטר כ-5,500 עובדים מכלל החברה בעולם. ישראל לא אמורה להיפגע באותה מידה כמו שאר העולם. בשבוע שעבר פוטרו בישראל כ-30 עובדי מרכז הסייבר בנתניה. מרכז אותו הקימה החברה ב-2013 בעקבות הכרזה של ג'ון צ'יימברס ביחד עם שר האוצר דאז יאיר לפיד על הקמת מרכז סייבר גדול בישראל. סיסקו מעסיקה כיום כ-1,600 עובדים בשני מרכזיים עיקריים שלה בנתניה ובירושלים. המרכז בירושלים מבוסס על חברת NDS ומרבית עובדיו עוסקים בתחום אבטחת מידע.

ביוני השנה רכשה סיסקו את חברת סייבר קלאוד לוק שהחלה את דרכה בישראל בכ-300 מיליון דולר. החברה מעסיקה כמה עשרות עובדים בישראל והרוב בארצות הברית, שהצטרפו לעובדי חברת סיסקו. רכישה זו התווספה למספר רכישות שעשתה החברה בישראל בשנים האחרונות, לרבות חברת ליבה שנרכשה ב-320 מיליון דולר. מאז 1998 סיסקו רכשה חברות ישראליות בסכומים של מעל ל-2 מיליארד דולר, לא כולל רכישתה של חברת NDS שכאשר נרכשה כבר לא היתה ישראלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות