אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווייז חושפת: הערים הכי נעימות ובטוחות לנהיגה  צילום: גלעד קוולרצ'יק

ווייז חושפת: הערים הכי נעימות ובטוחות לנהיגה

אפליקציית הניווט אספה מידע מנהגים ברחבי העולם כדי לדרג את המדינות והערים הידידותיות והבטוחות ביותר לנהיגה. במקום הראשון מדורגת גם הפעם הולנד וישראל רק במקום ה-19

15.09.2016, 18:10 | הראל עילם

תקופת החגים בפתח ובקרוב מיליוני ישראלים יצאו לטייל בחו"ל. אם אתם אוהבים לנהוג למרחקים ארוכים ותוהים היכן כדאי לבקר, Waze מצאה את התשובה, והיא כנראה לא מה שחשבתם. כמיטב המסורת, Waze מפרסמת את דירוג המדינות הטובות בעולם לפי מדד שביעות רצון הנהגים, וגם השנה, בפעם השנייה ברציפות, הולנד מדורגת במקום הראשון.

קראו עוד בכלכליסט

ווייז משקללת במדד שלה כשישה פרמטרים – איכות הכבישים, רמת הידידותיות של קהילת משתמשי הווייז המקומית, בטיחות, פקקים, שירותים לנהגים (זמינות של תחנות דלק, למשל) ומצב סוציו-אקונומי, שבוחן נתונים כמו כמות כלי רכב למשתמש, גישה לשירותי השכרת רכב, עלויות דלק ועוד. כל הנתונים האלו נאספים בצורה ישירה דרך האפליקציה, רק על בסיס ניתוח התנהגויות הנהגים ומאגרי המידע של ווייז. ישראל מדורגת אמנם במקום 19 ברשימת המדינות, אך תל אביב נמצאת בתחתית הרשימה, במקום 170 מתוך 186, כאשר חיפה וירושלים מעט מעליה, במקום 127 ו-143 בהתאמה. חיפה מדורגת במקום גבוה במיוחד באיכות הכבישים, בעוד שתל אביב כצפוי סובלת מפקקים קשים במיוחד.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

במדד המדינות, הולנד ממוקמת כאמור במקום הראשון עם ממוצע של 7.54, ומדורגת במקום גבוה במיוחד בבטיחות בכבישים ומצב הכבישים. ארצות הברית מובילה בניקוד הפקקים, למרות הפקקים האיומים בחלק ממרכזי הערים, וגם במקום הראשון בדירוג סוציו-אקונומי. איחוד האמירויות מובילה את הרשימה עם הכבישים הטובים בעולם. קהילת הווייז החברותית ביותר נמצאת, למרות הסטריאוטיפים הנפוצים, בצרפת.

פקק בפריז. לפחות הנהגים נחמדים יותר פקק בפריז. לפחות הנהגים נחמדים יותר פקק בפריז. לפחות הנהגים נחמדים יותר

צרפת ממוקמת גם במקום השני הכללי, עם ממוצע של 7.42, ואחריה ארצות הברית עם 7.22. ישראל מדורגת במקום טוב באמצע, במקום 19, עם ציונים סבירים באיכות כבישים, אבל בעיות קשות של פקקים, מצב סוציו-אקונומי נמוך ורמת בטיחות לא מרשימה. אבל ללא ספק, הבעיה הגדולה ביותר בישראל, לפחות לפי ווייז, היא זמינות השירותים לנהגים.

וייז מודדת גם את אזורי המטרופולין המרכזיים בעולם – כאשר שמונה מתוך הערים הטובות בעולם לנהגים נמצאות בצרפת, ביניהן לה-מאן, בה נערכים מירוצי הפורמולה-1 המפורסמים. סיינט לואיס בארצות הברית נמצאת במקום ה-13, ובמקום ה-16 ניתן למצוא את דאלאס. הערים המרכזיות היחידות שמדורגות מתחת לתל אביב הן סיינט פיטסבורג, יוהנסבורג, פנמה סיטי, ג'קראטה ואל-סלוודור. אל-סלוודור, דרך אגב, מדורגת מעל תל אביב בפקקים ורמת בטיחות בדרכים – לתשומת לב עיריית תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות