אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל תוציא לגמלאות כ-350 עובדים בעלות של כ-1.3 מיליון שקל לעובד צילום: אלעד גרשגורן

חברת החשמל תוציא לגמלאות כ-350 עובדים בעלות של כ-1.3 מיליון שקל לעובד

מדובר במהלך של פרישה מוקדמת שיחל ככל הנראה אחרי החגים. בנוסף, 180 עובדים זמניים בחברה יזכו לקביעות. עם זאת, החברה עוד לא הגיעה להסכמה עם העובדים שמוחים על הדרישה להשיב חריגות שכר שנאמדות באלפי שקלים לעובד בחודש

15.09.2016, 20:44 | ליאור גוטמן

חברת החשמל מדווחת הערב (ה') שדירקטוריון החברה אישר להוציא לפרישה מוקדמת כ-350 עובדים. המהלך מתוכנן עד לסוף 2016, כאשר ההערכות הן שכבר אחרי החגים יחל סבב הוצאת העובדים לגמלאות.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, אישר דירקטוריון החברה מתן קביעות לכ-180 עובדים שסיימו בשבועות האחרונים את חוזה ההעסקה הזמני שלהם, כאשר הדירקטוריון "הנחה את הנהלת החברה לחתום על הסכם קיבוצי מיוחד בנושא, כפוף לאישור הרשויות המוסמכות".

על פי ההערכות, עלות הפרישה של כל עובד תגיע לכ-1.3 מיליון שקל, סכום דומה לעלות שנרשמה בסבב הפרישה האחרון מאפריל 2015, אז פרשו כ-460 עובדים בעלות שדווחה על ידי החברה בכ-1.47 מיליון שקל לעובד. בסביבת החברה טוענים שעלות העסקת עובד ותיק היא כ-400 אלף שקל לשנה, ולכן המהלך יחזיר את עצמו תוך שלוש עד שלוש שנים וחצי.

יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל, צילום: יוסי וייס יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל | צילום: יוסי וייס יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל, צילום: יוסי וייס

ומה לגבי חריגות השכר? כזכור, עובדים בחברה מנהלים מאבק כנגד הוועד בגין הניסיונות שלו לכפות על העובדים החזרי שכר בגין חריגות של כ-150 מיליון שקל שמקורן בתוספת דרגה ואש"ל לכאורה שלא כחוק, כאשר חלק מהעובדים אמורים לקזז משכרם אלפי שקלים לחודש.

לעניין זה אומרים בחברה הערב בדיווח לבורסה ש"בנושאים אימוץ הסכם השכר שנחתם בין המדינה להסתדרות והסדרת חריגות השכר - דירקטוריון החברה הנחה את הנהלת החברה לקיים משא ומתן ולפעול לגיבוש נוסח הסכמים קיבוציים מיוחדים, אשר יובאו לאישור הדירקטוריון ולאישור הרשויות המוסמכות", זאת ללא תאריך יעד.

"מצבת העובדים קטנה ב-800 איש"

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון-טל בירך את ההסכם ואמר ש"חברת החשמל מחוייבת להתייעלות ולשיפור ביצועים תמידי על מנת להמשיך ולהיות מובילה ורלוונטית בשוק התחרותי שבו היא פועלת. חברת החשמל מסכמת שבוע של הישגי שיא עם הבעת אמון של המשקיעים באסטרטגיית הניהול הפיננסי האחראי ושמרני של החברה ביקושים של למעלה מ-4 מיליארד שקל בהנפקה, לצד ההישג ההיסטורי של חתימה על הסכם החזר החוב הפלסטיני".

מנכ"ל חברת החשמל, עופר בלוך, הזכיר שעם השלמת המהלך חברת החשמל צמצמה את מצבת כוח האדם שלה בכ-800 איש, ואמר ש"חברת החשמל נמצאת בעיצומו של תהליך התייעלות וצמצום כוח אדם בכל יחידות החברה. חברת חשמל יעילה תוכל להמשיך ולהוביל את משק האנרגיה, לספק שירות מקצועי ואיכותי, להתמודד מול האתגרים בסביבה תחרותית ולשפר את ביצועיה העסקיים".

מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, שעודכן בתום הדיון בהחלטות, סיכם ש"מדובר בהצלחה חסרת תקדים של הנהלת חברת החשמל ודירקטוריון החברה. זוהי תוצאה ברורה של הצלחת הרפורמה בחברות הממשלתיות ומהלך נבחרת הדירקטורים, שמצעידים את החברות הממשלתיות קדימה, לשיפור הרווחיות והביצועיים העסקיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
שבוע טוב לכל הכותבים פה,וזורקים דברי בלע אפשר
שבוע טוב לכל הכותבים פה,וזורקים דברי בלע אפשר גם אחרת,יור הדיקטוריון,הדירקטוריון ,והמנכל הינם  דוגמא ואנשי מעשה בהבראת חברת החשמל,חברת החשמל הולכת לקראת שינוי מבני מקיף, במהלך 2017 יעזבו את החברה עוד כ800 איש,יש שיפור עצום באמון ושיפור בתוצאות במחזור החובות,הגיע הזמן והגיעה השעה שעל סמך הנתונים והאתגרים שהציבור יתחיל לפרגן בכל הקורה בחברת החשמל העובדים שהם מיקשה אחת בתהליך הבראת החברה  ויחד עם ההנהלה ובאופן הביצועים של העובדים שכולכם לא פעם עומדים נפעמים  בראותכם את העובדים בשלג ותחת אש בעבודה תוך סיכון עצום  ושירות שאין כמותו וחשמל זמין,אז יום אחד אתם טופחים על שכם ותודה לכולכם וביום השני זורקים הכפשות והשמצות חברת החשמל הולכת לפרוץ למעלה בתוכניות הכלכליות והמיזמים שעומדים בפניה ואתם דיי לכם היו הוגנים  שבוע טוב
Avi163  |  17.09.16
לכל התגובות