אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החזון הכלכלי של טראמפ: קיצוץ של 4.4 טריליון דולר במסים תוך עשור צילום מסך: youtube.com

החזון הכלכלי של טראמפ: קיצוץ של 4.4 טריליון דולר במסים תוך עשור

המועמד הרפובליקני הציג את החזון הכלכלי שלו שכולל תוספת של 25 מיליון משרות תוך עשר שנים, האצת הצמיחה והפחתת מס החברות

16.09.2016, 09:20 | שירות כלכליסט

דונלד טראמפ הציג הלילה את החזון הכלכלי שלו לארה"ב, אם ייבחר לנשיא. המועמד הרפובליקני הבטיח שתוכניתו תוריד את המסים ב-4.4 טריליון דולר בעשור, תצמצם את הרגולציה, תוביל לצמיחה מואצת ותיצור מיליוני מקומות עבודה.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, התוכנית הכלכלית שלו תאיץ את הצמיחה לקצב שנתי של 3.5%, גבוה בהרבה מקצב הצמיחה הנוכחי העומד כיום על 2%, וכן תיצור 25 מיליון מקומות עבודה בעשור הקרוב. עם זאת, חשוב לציין שלכלכלה האמריקאית מתווספות כבר היום 2.5 מיליון משרות מדי שנה בממוצע, כך שקצב של 25 מיליון משרות נוספות בעשור - שאותו מבטיח טראמפ - הוא זהה לקצב גידול המשרות הנוכחי.

על מנת שתוכניותיו של טראמפ יתממשו במבחן המציאות, הן צריכות להתגבר על כוחות שוק רבים, בהם האוכלוסייה המזדקנת בארה"ב והתחרות הגוברת עם השכר הנמוך שמשלמות חברות רבות מחוץ לארה"ב, שהביאה אפילו כלכלנים שמרנים לטעון כי שיעור צמיחה של 3.5% - כפי שמתחייב טראמפ להשיג - הוא משימה לא סבירה.

דונלד טראמפ, צילום:  Eric Cheng_vimeo דונלד טראמפ | צילום: Eric Cheng_vimeo דונלד טראמפ, צילום:  Eric Cheng_vimeo

מה שעומד בלב התוכנית הכלכלית של טראמפ, הוא שינוי משמעותי בתשלומי המסים, לפיהם עסק לא יצטרך לשלם יותר מ-15% מס על הכנסותיו. זאת לעומת שיעור מס חברות שעומד בימים אלו על 35% בארה"ב. בנוסף מציע טראמפ שינוי בקוד המס ליחידים, לפיו 7 מדרגות המס הקיימות כיום בארה"ב, יצטמצמו ל-3 מדרגות מס בלבד - של 12%, של 25% ושל 33% לאחר ניכויים.

הלוחם ברגולציה

טראמפ אמר עוד שכנשיא, הוא יקצץ במספר התקנות שקבעה הממשלה הפדרלית, כולל כמה תקנות שנועדו להילחם בשינויי האקלים ולהגן על המזון שהאמריקאים אוכלים. לדבריו, רגולציה מוגזמת מוציאה מכיסי האמריקאים כמעט 2 טריליון דולר בכל שנה.

בעוד שטראמפ גורס כי הצמיחה הכלכלית וקיצוצים בהוצאות הממשלתיות יכסו על הקיצוצים במסים באופן מלא, ואפילו יאפשרו לקצץ בגירעון התקציבי, מבקריו של המועמד הרפובליקני טוענים מנגד כי הצעותיו הכלכליות יגדילו את החוב הלאומי של ארה"ב ב-10 טריליון דולר.

אך במטה של טראמפ דוחים את דברי הביקורת וטוענים שעל מנת להתגבר על הירידה בהכנסות בשל קיצוצי המסים המוצעים בתוכנית, הממשל בראשותו יפחית בהוצאות באחוז אחד בכל שנה. לדברי טראמפ, המהלך יצמצם את ההוצאות בטריליון דולר במשך עשור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
אני עמאר האומר מעמיד את עצמי לנשיאות ארצות
אני עמאר האומר מעמיד את עצמי לנשיאות ארצות הברית ואומר , שאגרום לצמיחה לעלות ב 7.5 אחוז כל שנה ב 20 שנה הבאות ושאעשה את אמריקה גדולה מחדש . האזרחים מתבקשים שלא להקשיב לקלינטון הפטפטנית ולאובמה שלא נולד באמריקה , להקשיב רק לי עמאר האומר . נא לבחור רק בי ביום ההצבעה . שימו פתק או תעשו חור בבלוט של עמאר האומר בלבד .
Weights  |  17.09.16
לכל התגובות