אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המהפך של אייפון 7: לראשונה הצרכנים מעדיפים גרסת פלוס מוגדלת על אייפון רגיל

המהפך של אייפון 7: לראשונה הצרכנים מעדיפים גרסת פלוס מוגדלת על אייפון רגיל

ההשקה של האייפון החדש של אפל אולי לא הביאה לבשורות גדולות בתחום החומרה, אבל מלווה במהפך בהעדפות הצרכנים. ב-48 השעות הראשונה מפתיחת האפשרות להזמין את האייפון דרך אתר המכירות של אפל רכשו 55% מהלקוחות בארה"ב את האייפון 7 פלוס ורק 45% העדיפו את האייפון 7

16.09.2016, 09:19 | נמרוד צוק
האייפון 7 אולי לא הביא בשורות גדולות בתחום החומרה, אבל נראה שההשקה שלו מלווה במהפך בהעדפות הצרכנים: בפעם הראשונה מאז פיצול קו המוצרים למכשירים בשני גדלים, עברה גרסת הפלוס המוגדלת את האייפון הרגיל במכירות המוקדמות, על פי נתוני חברת המחקר סלייס אינטליג'נס. גרסת הפלוס, אומרים באפל, כבר אזלה מהמלאי בשל הביקוש הרב בהזמנה המוקדמת ולא ניתן יהיה לרכוש אותה בימים הקרובים בחנויות.

קראו עוד בכלכליסט

מבין הלקוחות האמריקאיים שהזמינו מכשירי אייפון 7 דרך אתר המכירות של אפל ב-48 השעות הראשונות מפתיחת ההזמנה המקוונת (בסוף השבוע שעבר), 55% רכשו את האייפון 7 פלוס ורק 45% העדיפו את האייפון 7. בחלון הזמן המקביל לאחר השקת האייפון 6S העדיפו 59% מהקונים את הדגם הרגיל, בעל מסך ה-4.7 אינץ', ובמקרה של האייפון 6 עמד שיעורם על 65%.

מנכ"ל אפל טים קוק מציג את האייפון החדש, צילום: צילום מסך מנכ"ל אפל טים קוק מציג את האייפון החדש | צילום: צילום מסך מנכ"ל אפל טים קוק מציג את האייפון החדש, צילום: צילום מסך

עוד מראים נתוני החברה כי מרבית קוני האייפון 7 הראשונים הם לקוחות הנאמנים למותג שמחליפים מכשיר אייפון ישן או מוסיפים לו מכשיר נוסף. 56% מהם קנו מכשיר אייפון מדגם קודם בשנתיים האחרונות, כאשר 34% מתוכם לא קנו כל מכשיר טלפון מאז 2014. רק 22% מהקונים עברו לאייפון ממכשיר של סמסונג, ואחוז נוסף קנו בשנתיים האחרונות מכשיר של LG או מוטורולה.

הצבע הפופולרי בקרב הרוכשים היה אחד משני גווני השחור, כאשר 46% העדיפו את השחור הרגיל ו-23% את הג'ט בלאק החדש. צבע הזהב הורוד שזכה לפופולריות גבוהה בשנה שעברה איבד מכוחו וירד מ-31% מההזמנות ל-15%, כאשר הזהב והכסף ירדו לרמת הפופולריות הנמוכה ביותר מאז השקת האייפון - 9% ו-8% בהתאמה.

האייפון 7 זמין להזמנה מוקדמת בארה"ב ושורה של מדינות נוספות מאז יום שישי שעבר, ה-9 בספטמבר. המכירה בחנויות בשווקים העיקריים תחל היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות