אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים האמריקאי הציע לדויטשה בנק הסדר פשרה של 14 מיליארד דולר צילום: bigstock

משרד המשפטים האמריקאי הציע לדויטשה בנק הסדר פשרה של 14 מיליארד דולר

הרשויות בארה"ב מנהלות נגד הבנק כמה חקירות בעניין מכירות של אג"ח מגובות משכנתאות, והציעו לדויטשה לשלם קנס ענק כדי ליישב אותן. הבנק הגרמני הצהיר כי אינו מתכוון לשלם סכום כה גבוה: "המו"מ רק התחיל, הסכומים שישולמו יהיו נמוכים בהרבה". מניית דויטשה צונחת ב-7.4% בפרנקפורט

16.09.2016, 11:04 | שירות כלכליסט

משרד המשפטים האמריקאי הציע לדויטשה בנק לשלם 14 מיליארד דולר כדי ליישב מספר חקירות הנוגעות למכירות אג"ח מגובות משכנתאות, כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל המתבסס על מקורבים לנושא. בעקבות הדיווח יורדות כעת מניות דויטשה בנק בפרנקפורט ב-7.4%.

הבוקר הצהיר הבנק הגרמני כי הוא אינו מתכוון לשלם סכום בגובה הזה. "לדויטשה בנק אין שום כוונה ליישב את התביעות הפוטנציאליות הללו בסכומים הקרובים למספר שעלה", נמסר מטעם הבנק. עוד הוסיפו בדויטשה כי המו"מ רק התחיל, ולהערכתם התוצאה תהיה "דומה לאלו שהשיגו בנקים דומים אחרים שיישבו תביעות בסכומים נמוכים באופן משמעותי".  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, בבנק מחשיבים קנס בגובה של בין 2-3 מיליארד דולר להוגן, שכן הם כבר שילמו 1.9 מיליארד דולר ב-2013 כדי ליישב תביעות דומות.

בינואר דיווחו בסוכנות רויטרס כי גולדמן זאקס ישלם מעל 5 מיליארד דולר על מנת ליישב טענות שהוליך שולל משקיעים באג"ח מגובות משכנתאות במהלך המשבר הפיננסי. חודש לאחר מכן דווח כי בוולס פארגו הגיעו להסדר, שלפיו ישלמו 1.2 מיליארד דולר ליישב טענות דומות. לעומת זאת, בנק אוף אמריקה הסכים ב-2014 לשלם 16.65 מיליארד דולר, בעוד שג'יי.פי מורגן שילם 13 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות