אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היקף האג"ח האמריקאיות שבידי סין - בשפל של שלוש שנים צילום: אי פי איי

היקף האג"ח האמריקאיות שבידי סין - בשפל של שלוש שנים

המחזיקה הגדולה ביותר צמצמה את אחזקותיה ב-22 מיליארד דולר ביולי; גם סעודיה הקטינה את האג"ח שברשותה - זה החודש השישי ברציפות

17.09.2016, 10:52 | בלומברג

היקף איגרות החוב האמריקאיות שבידי סין נפלו ביולי לרמתן הנמוכה ביותר מזה שלוש שנים, בעוד הכלכלה השנייה בגודלה בעולם מצמצמת את רזרבות המט"ח שבידיה במטרה לתמוך ביואן.

קראו עוד בכלכליסט

סין - המחזיקה הגדולה ביותר של חוב אמריקאי - החזיקה ביולי אג"ח בהיקף של 1.22 טריליון דולר - ירידה של 22 מיליארד דולר מהחודש הקודם. זוהי הירידה הגדולה ביותר מאז 2013. כך על פי נתונים של משרד האוצר האמריקאי מיום שישי.

פורטפוליו האחזקות האמריקאיות של יפן - המחזיקה השנייה בגודלה - עלה ב-6.9 מיליארד דולר ל-1.5 טריליון דולר. אחזקותיה של ערב הסעודית ירדו זה החודש השישי ברציפות ועומדות כעת על 96.5 מיליארד דולר.

יואן-דולר, צילום: csmonitor.com יואן-דולר | צילום: csmonitor.com יואן-דולר, צילום: csmonitor.com

נתונים אלו עומדים בהתאמה לנתונים רשמיים בסין, המראים כי רזרבות המט"ח של המדינה נותרו כמעט ללא שינוי ביולי ב-3.2 טריליון דולר, אף שירדו משיא של כמעט 4 טריליון דולר ב-2014. הרזרבות הצטמצמו ב-16 מיליארד דולר באוגוסט לרמתן הנמוכה ביותר מאז 2011.

הדו"ח, שכולל גם נתונים על תזרימי הון בינלאומיים, הצביע על רכישות זרות נטו של אג"ח ארוכות טווח בשווי של 103.9 מיליארד דולר ביולי.

מכירות נטו זרות של אג"ח אמריקאי הסתכמו ב-13.1 מיליארד דולר ביולי, כשרוכשות זרות לקחו 26.1 מיליארד דולר נטו באקוויטי, 20.7 מיליארד דולר באג"ח חברות ו-38.9 מיליארד דולר באג"ח חברות מימון משכנתאות, פאני מיי ופרדי מאק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות